Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 27. 3.

Oblačno
9°C /1°C
Čtvrtek 28. 3.

Dešťové přeháňky
10°C /4°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


27. listopadu 2018: Giving Tuesday
Máte už plány na úterý 27. listopadu? Zapojte se do neštědřejšího dne v roce a podpořte dobrou věc!

Každoročně se první úterý po Black Friday slaví den dobrovolnictví a dárcovství, který je opakem k nákupním horečkám, materialismu a hromadění. Letos připadá nejštědřejší den v roce na úterý 27. listopadu. Do Giving Tuesday se může zapojit kdokoli – jednotlivec, firma, město, nezisková organizace nebo i jiné další instituce.

Princip je jednoduchý: na stránkách www.giving-tuesday.cz najděte a podpořte dárcovskou výzvu, která vám nejlépe sedí. Můžete například darovat v krabici od bot hračky dětem v dětských domovech, věnovat teplé oblečení a boty potřebným nebo můžete přispět jakémukoli projektu finančně, je to jen na vás. Máte skvělé odborné znalosti? Nabídněte je například jako některé z firem zdarma neziskovým organizacím, které na ně nemají peníze. Každá pomoc se počítá.

Nápad slavit svátek Giving Tuesday vznikl ve Spojených státech v roce 2012, od té doby se do něj zapojuje víc než 150 zemí světa. Česko se do Giving Tuesday zapojuje letos již potřetí, a to díky národnímu ambasadorovi projektu Asociace společenské odpovědnosti. „Giving Tuesday je opak honu za slevou a konzumem, nutí člověka se na chvíli zamyslet, zastavit a vrátit společnosti něco zpět. Zároveň hezky otevírá nadcházející vánoční charitativní sezonu,“ říká ředitelka a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti Lucie Mádlová.

Jen loni se do Giving Tuesday v Česku zaregistrovalo přes 170 výzev a prostřednictvím portálu Darujme.cz putovalo na konkrétní projekty 7 384 455 Kč. Podpořte dobrou věc, má to smysl.

Dnes je Úterý 26.03.2019
Dnes má svátek: Emanuel
Zítra má svátek: Dita
východ slunce 05:55
západ slunce 18:21
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít