Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Akce Ukliďme Česko byla nominována na ekologického oskara, podpořte ji svým hlasem…
Šanci získat Ekologického oskara, jak se přezdívá ocenění nejlepších energetických a ekologických projektů Energy Globe Award ČR, má v letošním ročníku dobrovolnická akce Ukliďme Česko.

Celkem se do soutěže přihlásilo 242 projektů, odborníci z nich vybrali tři nejlepší v každé ze čtyř kategorií. Ty nesou názvy Obec, Firma, Kutil a Mládež. Slavnostní vyhlášení se uskuteční 6. října ve Vinohradském divadle v Praze. Ocenění Energy Globe Award ČR vyhlašuje již sedmým rokem energetická firma E.ON. Jejím cílem je vyznamenat energeticky úsporné projekty, které šetří energii, přírodu, využívají obnovitelné zdroje nebo celkově přispívají k ochraně životního prostředí. Kromě rozhodování odborníků ve čtyřech kategoriích se mohou do hlasování zapojit lidé. Z 12 nominovaných zvolí nejsympatičtější projekt.

Dobrovolnická akce Ukliďme Česko – www.UklidmeCesko.cz pomohla sesbírat 350 tun odpadu a zlikvidovala přes 500 černých skládek. Pořadatelé chtěli přimět lidi k uklízení okolí a upozornit na problém černých skládek. Prvního ročníku akce se zúčastnilo přes 6000 dobrovolníků.

Na otázku „Proč si myslíte, že by Váš projekt měl vyhrát cenu Sympatie? Čím je Váš projekt unikátní?“ odpověděl jeden z organizátorů úklidové akce Miroslav Kubásek:

„Ochranou životního prostředí se zabýváme cíleně a dlouhodobě (m.j. provozujeme přes 10 roků zpravodajský portál pro životní prostředí www.EnviWeb.cz) z hlubokého přesvědčení o smysluplnosti a potřebnosti této činnosti. Před dvěma roky jsme spustili projekt na mapování černých skládek www.ZmapujTo.cz a zorganizování celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko 2014 bylo logickým vyústěním mapovacích aktivit dobrovolníků, kterým není naše okolí lhostejné a kteří zmapovali přes 3 000 černých skládek. Jedinečnost našeho projektu vidíme ve spojení moderních mobilních a webových technologií a zapojení dobrovolníků, vedoucí ke konkrétnímu výsledku v podobě 350 tun uklizeného odpadu z našich měst a přírody. Rádi bychom navázali na letošní první ročník a založili tradici každoročních celorepublikových úklidů, třeba i díky Vašemu hlasu...“

Podpořit projekt Ukliďme Česko svým hlasem můžete na adrese www.UklidmeCesko.cz/hlasuj
Za svůj hlas v rámci tohoto hlasování můžete také vyhrát – cenami pro hlasující jsou elektrokolo, úsporná lednička gorenje nebo 5 praček gorenje powered by E.ON.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít