Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 23. 6.

Oblačno
17°C /8°C
Neděle 24. 6.

Dešťové přeháňky
17°C /9°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Alberto Villoldo: Návrat duše - recenze knihy
Cesta, na kterou se s autorem dáte, se podobá lovení v hluboké vodě. „Chceme-li uzdravit duši a nalézt onu její chybějící část, musíme zalovit v hlubších vodách, jež byly pro nás dosud neprobádaným územím.“

A lidí, kteří se chtějí vymanit z plíživého pocitu ztráty části duše, který se projevuje nespokojeností, depresemi, fyzickými obtížemi, strachy, úzkostmi, přetížením a ztrátou smyslu života či ztrátou radosti z žití, je mnoho. Jedno mají společné.

„Tráví roky na psychoterapií, aby porozuměli svému poslednímu a nejnovějšímu zranění, namísto toho, aby se uzdravili z prvotního. Často mi povídají o bolestné události, která se jim přihodila nedávno. A já jim vysvětlím, že je to možná už dvacátá sedmá verze jejich prvotního zranění, která u nich vytvořila právě ta přesvědčení a vzorce chování, které jim nyní působí potíže. A přesně tohle zranění chceme spolu uzdravit, nikoliv jeho sedmadvacet pozdějších verzí. Ve skutečnosti je v našem životě pouze několik témat, jež si žádají uzdravení, a všechna (nějak) souvisí s našimi prvotními zraněními…

… Pokud budeme zranění, jež nás poznamenala, prožívat stále dokola, předáme je i svým dětem. Laikové tomu říkají generační prokletí. Lze je prolomit jen tak, že se uzdravíme. Pokud se nám to podaří, má to dominový efekt do budoucnosti i do minulosti.“

Alberto Villoldo je antropolog a psycholog. To je ideální spojení pro jeho více než čtvrt století trvající studii šamanského léčení v oblasti Amazonie a praktikami šamanů z kmene Inků. Sám si mnoha terapiemi prošel, sám říká, že mnohé naše západní jsou jen o sypání soli do ran, ale zároveň přiznává, že ty opravdu účinné, šamanské, je opravdu nejlépe dělat ve společnosti někoho, kdo tyto metody plně ovládá. Přesto napsal knihu, která je takovým přesným a malým návodem na cestu do hlubin své duše. Když projdete knihou až do konce, zjistíte, že je tu opravdu velký potenciál. Když člověk najde ten ztracený kus duše, najde sebe – a teprve tehdy se opravdu může začít jeho život měnit? Nic tu není založeno na přáních, na teoriích, ale všechno je do takového morku kostí, že to často až bolí a především – o navrácený kus duše se musíte starat. Už jen vědomé žití s takovým úkolem je skvělým stavem žití v přítomnosti, ve kterém si minimálně uvědomujeme chyby, které děláme, které opakujeme a které nám blokují jakýkoliv vývoj vpřed.

Lidská duše se dle něj skládá ze čtyř světů a čtyř komor. Pohybujeme se ve třech typech světa. Horní, dolní a střední. Jsou v něm naše traumata, vnitřní sliby, vzpomínky, uzdravené části duše, náš potenciál i vědomí celistvosti. Jak přimět duši, aby se vrátila, pečovat o ni, uzdravit ji reálnými kroky?

Kapitoly jsou jako jednotlivé cesty

V každé kapitole autor uvádí také meditační texty, které je dobré si namluvit na nahrávací zařízení a použít. Také upozorňuje, že je to proces, který může trvat týdny i měsíce. Možná se vydáte do minulosti vzdálené řadu let, možná až do minulých životů.

Doporučila bych tuto knihu přečíst poprvé čistě informačně, a potom se k ní vrátit. Číst pečlivěji a zapisovat si své myšlenky. Při tomto postupu vzniklo pár vět, které se časem ukázaly jako zásadní. Šamanské techniky, staré mýty a báje, Jungova teorie – to všechno se mi v tuto chvíli zdá jako nejlepší zpracované téma o lidské duši a její anatomii.

O autorovi:

Alberto Villoldo, Ph. D., psycholog a lékařský antropolog se již více než pětadvacet let zabývá výzkumem přírodní léčby v oblasti Amazonie a praktikami šamanů z kmene Inků. Pracoval jako mimořádný profesor na Státní univerzitě v San Francisku. Během svého působení založil Laboratoř biologické samoregulace pro výzkum vlivu mysli na psychosomatické zdraví a nemoci lidí. Založil společnost The Four Winds Society, kde vyučuje zájemce z USA a z Evropy praktikám šamanské energetické medicíny.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2015, www.anch-books.eu

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Pátek 22.06.2018
Dnes má svátek: Pavla
Zítra má svátek: Zdeňka
východ slunce 03:58
západ slunce 20:11
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít