Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Alergická rýma – co je to?
Když se řekne alergická rýma, pro mnoho z nás je samozřejmostí si vybavit dočasnou rýmu způsobenou přechodem ročních období. To jsme ale na omylu. Co je tedy vlastně alergická rýma a jak jí nejlépe léčit?

Alergická rýma není žádná banalita


Mnoho z nás drobné příznaky raději přechází, než aby je léčilo. Výtok z nosu, kýchání, svědění v nose, neprůchodnost dutin – ale co, však ono to přejde! Mává mnoho z nás nad alergickou rýmou rukou. Jenže, chyba lávky. Alergická rýma a kašel se můžou během poměrně krátkého období proměnit v chronickou hrozbu, která nás bez užívání léků bude trápit celý život.

Alergická rýma a pyly


Záleží samozřejmě na ročním období, alergická rýma se však nejvíce vyskytuje v období jara, léta a podzimu. Příčinou alergické rýmy jsou všudypřítomné pyly, kterých zkrátka není prakticky možné se vyvarovat. Další typ alergické rýmy by se však také neměl podceňovat.

Alergie na domácí mazlíčky


Pokud znáte někoho, kdo je alergický na „domácí mazlíčky“, tedy přesněji řečeno na roztoče ve zvířecí srsti, raději se chlupatým němým tvářím vyhne obloukem. Příznaky alergické rýmy na srst se objevují již v průměru do patnácti minut od střetnutí s alergenem. Stejně tak se mohou příznaky projevit, když alergik přijde do styku s prašným prostředím, nebo i péřovými polštáři a peřinami, kde se roztoči přirozeně vyskytují.

S alergickou rýmou spěchejte k lékaři


Pokud nechcete alergickou rýmu zanedbat, určitě spěchejte k obvodnímu lékaři. Ten vám napíše doporučení na alergologii, kde vás odborně vyšetří a určí druh alergenů, které vám nedělají dobře. Pak je již na lékařově a vašem posouzení, zda je možné se alergenům vyvarovat či ne. V případě, že nemáte možnost se alergické rýmě vyhnout, je potřeba nasadit léčbu – ale nebojte se, není to nic hrozného, žádné dryáky vás nečekají, pakliže alergickou rýmu nezanedbáte a začnete ji řešit hned.

Čínská medicína a alergická rýma


Jestli dáváte přednost alternativnímu řešení zdravotních potíží, neostýchejte se navštívit středisko čínské medicíny, anebo přímo některého z čínských specialistů, kteří se léčbou alergie zabývají. Namíchají vám „koktejl zdraví“ přímo na míru a kromě toho se jistě, jak je u nich zvykem, zaměří také na to, dát vaše tělo nejen do správné fyzické, ale také psychické kondice.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít