Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Bazény s filtrací pro křišťálově čistou vodu
Kdo by si v příjemných teplých dnech nechtěl užívat relaxace v průzračné vodě vlastního bazénu, jenž přináší možnost osvěžení v kterékoliv chvíli? Rozhodnutí vybavit svou zahradu bazénem je stále častější a obliba vlastního rodinného bazenu každoročně stoupá. Bazény s filtrací je možné získat již za velice příznivé ceny a protože díky volbě vlastního bazénu není třeba kamkoliv cestovat, pokud dostanete chuť si zaplavat nebo jen si s dětmi zadovádět ve vodě, ve výsledku můžete ještě ušetřit.
Mezi dlouhodobě nejžádanější patří kruhové nadzemní bazény s filtrací. Hned po nich se oblibě těší nadzemní bazény oválné. Někdo preferuje bazény s nafukovacím lemem, které po skončení koupací sezóny jednoduše vypustí, vyčistí, zabalí a uklidí třeba do chatky na nářadí, nebo do garáže. Další dá přednost pevnému nadzemnímu bazénu, který na svém místě stojí po celou dobu své životnosti. S tímto bazénem získáváte pevné a stabilní koupaliště a navíc výhodu snadné instalace. Bazény s filtrací se speciální konstrukcí je možné postavit doslova a do písmene jak na povrchu, tak je také poměrně snadné jeho částečné či úplné zapuštění do země a to i do svahu.
Když už si budete své malé soukromé moře vybírat můžete sice zakoupit bazény samotné a všechno potřebné vybavení pro jejich provoz dokoupit zvlášť, ale pokud s bazénem kupujete v sadě příslušenství, pořídíte takový celek téměř vždycky s výraznou slevou. Součástí sady nejčastěji bývá kromě bazénu nezbytná podložka, stabilní schůdky, skimmer a filtrace. Jelikož se jedná o relativně velké bazény ideální je jsou-li doplněny o výkonnou pískovou filtraci. Ta funguje na přírodní bází a velice účinně slouží k zachycení nečistot ve vodě. Bazénová voda se přes pískovou filtraci přefiltruje, nečistoty se zachytí uvnitř a čistá voda se vrací zpátky do bazénu. Podle vytížení bazénu se doporučuje pískovou filtraci zapínat pro celý cyklus přefiltrování 1x až 2x denně. Větší nečistoty je vhodné z povrchu vodní hladiny sesbírat do speciálního sýtka a pro veškeré další využít pískovou filtraci. Spad nečistot do bazénu je vhodné eliminovat také používáním zakrývací plachty. Můžete zvolit klasickou plachtu, nebo solární, která nejen že zachytí nečistoty, ale navíc zabraňuje rychlému ochlazování vody. Bazény s filtrací tak s jejich pomocí udržují vaši vodu křišťálově čistou, aniž by to pro vás představovalo nějakou zvláštní námahu.
Vhodným doplňkem bývá vedle bazénu umístěná solární sprcha, která dobře poslouží k osprchováním zpoceného těla před koupáním v bazénu, nebo k osvěžení mezi jednotlivým koupáním. Nemá žádné provozní náklady, takže nepředstavuje žádné další finanční zatížení. A ještě jedna dobrá zpráva: s koncem prázdnin se nutně nemusíte se svým bazénem loučit, neboť díky solárnímu ohřevu si můžete prodloužit koupací sezónu. Využít k tomu můžete solární panely, nebo třeba tepelné čerpadlo, které vám umožní koupat se až sedm měsíců v roce.
www.Havaj.cz – bazény pro celou rodinu

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít