Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Benjamin Netanjahu ve svém projevu v americkém kongresu varoval před nebezpečím ze strany íránského jaderného programu.
Jak informují Der Standard, Frankfurter Allgemeine Zeitung a Wirtschaftswoche, izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve svém projevu v americkém kongresu varoval před nebezpečím ze strany íránského jaderného programu. Mimo jiné řekl, že inspektoři agentury pro atomovou energii mohou zdokumentovat případná porušení dohod, nemohou jim však zabránit.

Prezident USA Barack Obama v pondělí navrhl, aby byl íránský jaderný program na deset let zmrazen, částečně eliminován a aby byl podroben dohledu inspektorů. Teherán to odmítá, uvádějí Der Standard, Handelsblatt, Wirstchaftswoche a Der Spiegel.

Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier vidí blížící se závěr jednání o íránském jaderném programu optimisticky, píše Der Standard. Sporným bodem je počet centrifug na obohacování uranu a budoucnost tlakovodního reaktoru, při jehož provozu vzniká plutonium, které se také používá k výrobě jaderných zbraní.

Passauer Neue Presse přináší zprávu o hospodaření a zisku energetického koncernu ČEZ, provozovatele Temelína, za loňský rok.

Sklad nízko a středně radioaktivního odpadu v bývalém centru jaderného výzkumu v Eggenstein-Leopoldshafenu by měl být nejpozději do roku 2020 rozšířen, sdělil mluvčí firmy WAK. Konečným úložištěm tohoto opadu má být podle plánu šachta Konrad. Informaci přináší Die Welt.

Energetický koncern E.on má v příštích letech zajistit likvidaci sedmi jaderných elektráren. Existuje podezření, že rozdělením E.onu na dvě firmy se bude snažit tohoto finančně náročného závazku zprostit, rozebírá situaci Der Spiegel.

Der Spiegel se dále zabývá tím, že plánovaná státem a Evropskou komisí finančně podporovaná britská jaderná elektrárna Hinkley Point může po uvedení do provozu v budoucnu ovlivnit ceny energií z obnovitelných zdrojů v Německu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan má strach z útoků na svou osobu. Z tohoto důvodu nechává testovat i potraviny a nápoje, mimo jiné na obsah radioaktivity, píše Der Spiegel.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 4. března 2015
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard
Klíčová slova: CEZ, Temelin, Dukovany, Atomkraft, Atomenergie, Kernkraft, Kernenergie, radioaktive Abfälle, Radionuklidherstellung

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít