Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Biatloniska Soukalová a badmintonista Koukal vyzkoušeli školu smyku
Praha, 5. května 2015 - Sedminásobný mistr České republiky v badmintonu Petr Koukal se rozhodl otestovat školu smyku pro zážitkovou agenturu Adrop, a protože tušil, že to bude skvělý adrenalin, přizval k sobě to automobilu svou přítelkyni a Českou reprezentantku v biatlonu a stříbrnou medailistku ze Zimních olympijských her 2014 Gábinu Soukalovou.

I když je Gábina z vrcholového sportu zvyklá na nějaký ten adrenalin, tak zlákat se na vyzkoušení školy smyku, v rámci testování pro Adrop, se jí úplně nechtělo. „Docela jsem se toho bála, ale po jízdě jsem musela uznat, že to je super nápad, jak sebe i ostatní řidiče ochránit před nehodou. Taková škola smyku vám může zachránit život“, uvedla Soukalová.

Petr Koukal si po prodělané rakovině uvědomuje víc, než řada jeho vrstevníků, že život je poměrně křehký, a že je potřeba v rámci možností ho chránit. „V autě každý strávíme dost času, a myslím, že ne každý z nás ví, jak v situaci smyku reagovat. Pro školu smyku nás nadchl můj kamarád Rosťa Peníška z Adropu, který chtěl, abych i já, se svými reflexy sportovce, školu smyku podstoupil. Byl jsem překvapen, co nového a podnětného jsem se o svých reakcích, ale i o chování vozidla dozvěděl a všem tento zážitek doporučuji“, uvedl Koukal“.

Škola smyku učí motoristy reakcím v krizových situacích, prakticky si vyzkoušejí jízdu zručnosti a zvládání vozidla ve smyku. Ve smyku má totiž většina motoristů zažité špatné reakce a v okamžiku problému pouze sešlapává brzdový pedál, což může mít fatální následky. „Ve škole smyku se naučíte nezmatkovat, netrhat volantem a s pedálem brzdy zacházet velmi jemně“, dodal Rostislav Peníška z agentury Adrop.

Video s VIP osobnostmi Gábinou Soukalovou a Petr Koukalem z testování školy smyku můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=jK8zX-bqAyc

Další informace o škole smyku najdete na www.adrop.cz

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít