Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Brian Tracy: Letový plán - recenze knihy
Tak tedy emoce a myšlenky, které tato kniha ponouká, jsou opravdu k vzteku! Tak je to návod na výrobu sobce nebo je to návod na přežití v dnešní době? Konečný verdikt nechám na každém, ale já jsem postupně roztála do naprostého úžasu nad schopností autora zasáhnout, opakovaně zasáhnout v každém člověk ta pravá místa.

Máte sny?

Máte odvěké touhy po nějakém cíli?

No kdo by neměl… Ale jak tu autor často nepříjemně podotýká, často to jsou jen taková zbožná přání, pro která ve skutečnosti nechceme hnout prstem. Ono jen malému procentu, snad až promile lidí, padá štěstí do klína. Hnout prstem třeba a já vám garantuji, že po přečtení této knihy vám bude jasné, že budete mít v prstu křeč a čelo celé orosené úsilím.

Je to pořádná dávka práce, ale pečlivost a plánování především!

Brian Tracy pomůže se zorientovat v dnešním složitém světě a krůček po krůčku vás dotlačí po těžkých a klouzavých schodech k úspěchu. Jako dokonale vypracovaný letový plán. V práci, ve vztazích, v lásce…. Do každého detailu. Kniha je sice z velmi drtivé většiny pouze o pracovní kariéře, ale čas od času, zejména na začátku se autor zmiňuje i o tom, že jeho dvanáct drsných kroků za úspěchem lze použít i ve vztazích.

Toto téma mu ale v celé knize uniká a když se k němu občas vrací, tak jen na letmý okamžik a ihned se zase vrací k pracovním příkladům, což může trochu rozčilovat a zavánět workoholismem, ale ve chvíli, kdy jsem knihu zaklapla, pochopila, tak jsem věděla i to, že TOHLE byl jen příklad. Ono to nejspíš funguje i ve vztazích nebo v osobní práci na sobě, na svých traumatech a změně svých vzorců chování, ale musíte si pro ně vypracovat speciální plán. Už sami. Jen s pomocí této knihy.

A došlo mi, že cokoliv tam píše o práci, lze vlastně aplikovat i na osobní život.

Tohle je ale návod NA MRAVENČÍ PRÁCI

A jak důrazný! Brian Tracy z vás vydoluje sny, přání a touhy, zatřese jimi a ukáže vám, že vás čeká obrovský kus práce, plánování, příprav, vytrvalosti a vědomí, že 99% toho, co si připravujete, nejspíš nepoužijete, protože tajemství úspěchu tkví v tom, že umíte řešit krizové situace.

Nejspíš totiž nic nepůjde podle prvotních plánů. Ovšem, o tom život je, že?

Tady je třeba nedůležitější shrnutí vůbec přípravy…a ochutnávka základních krůčků a dovedností.

Klíče k přípravě podle Letového plánu

1. Kam směřujete? V klidu si promyslete všechny své cíle i sny. A kde chcete skončit? V jaké chcete být situaci, když všechno dokonale vyjde? Čím jasněji máte o tom, jaký je váš konečný cíl, tím snáze se vám budou plánovat jednotlivé kroky, jež k němu směřují.

2. Sestavte si seznam všeho, o čem soudíte, že budete muset udělat, abyste cíle dosáhli a dospěli tam, kam chcete. Nic nevynechejte. Když usoudíte, že musíte podniknout něco dalšího, přidejte to do seznamu.

3. Představte si všechno, co se může zvrtnout a co může zpomalit nebo zhatit vaši cestu k zvolenému cíli. Myslete dopředu a připravujte se na nečekané okolnosti. Nikdy nespoléhejte na štěstí ani nedoufejte, že všechno bude probíhat tak, jak jste si to naplánovali.

4. Promluvte si s lidmi, kteří mají za sebou cestu za stejným cílem. Nepokoušejte se znovu vynalézt kolo. Pokorně se vyptávejte lidí, kteří si už dali tu práci, aby dosáhli toho, čeho chcete dosáhnout i vy.

5. Přečtěte vše, co kdo napsal o cestě, po níž jdete, a o jejím hlavním cíli. Může se stát, že něčí zasvěcený pohled bude právě tím, co rozhodne, zda uspějete či nikoliv.

Chvílemi mi kniha přišla drsná, ale nakonec jsem ji dočetla s úžasným pocitem, že tohle je ono. Žádné zatěžování si hlavy sluníčky typu „pojďte si správně přát a pojďte si vymodlit úspěch.“ Nic takového! Úspěch se musí vydřít. Každý den chodit a zalévat. Ve dne v noci pečovat, pracovat, za deště i za vedra. Jinak sny, cíle a úspěchy zanikají. A i kdyby nebyla vaší prioritou nějaká ta cesta za úspěchem nebo snem, tato kniha má hodně kvalitní část o čelení svému strach, obavám a nabízí způsoby, jak si zvýšit sebevědomí. Jak za sebou nechat staré bolesti a vykročit novým směrem.

A pamatujte: Něco jako přehnaná příprava neexistuje!

O autorovi
Brian Tracy je světová špička v oblasti managementu, leadershipu, prodeje a koučinku. Je jednou z největších osobností v oblasti osobního a profesního rozvoje. Zabývá se tématy, jako je kreativita, prodej, dosahování cílů, vnitřní motivace, strategie, úspěch a mnoho dalších.

Zároveň je i předseda představenstva a generální ředitel společnosti Brian Tracy International, která se specializuje na vzdělávání a rozvoj jednotlivců i celých organizací. Jako konzultant Tracy pracoval pro světově známé firmy (např. IBM a MacDonnel Douglas) a koučoval mnoho významných manažerů. Postupy, které ve svých knihách nabízí, jsou prověřené, praktické a efektivní.

Brian Tracy je jedním z nejprodávanějších autorů, vydal více než 45 bestsellerů, které byly přeloženy do desítek jazyků. Kromě Letového plánu vydalo nakladatelství Synergie čtyři další Tracyho bestsellery: Cíle, 21 tajemství úspěchu, Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň a Staňte se hvězdou mezi prodejci.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2015

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít