Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Brian Tracy: Zaměstnejte ty nejlepší lidi a udržte si je - recenze knihy
Věřte, že tohle není jen o podnikání, ale i fungování rodiny na tom hodně dobře postavíte!

„Napište si na papír jména tří lidí, které jste v minulosti přijali a nezafungovalo to. Pak si napište tři poučení, která pro vás z těchto chyb vyplynula. Jak napsal George Santyana: „Ti, kdo zapomínají minulost, jsou odsouzeni k tomu, aby si ji zopakovali.“ Čím víc času si uděláte na přemýšlení o vlastních chybách, tím víc se z každé zkušenosti poučíte.

Napište si seznam lidí, které jste v minulosti přijali a zafungovalo to báječně. Co měla tato vaše rozhodnutí společného? Jak byste mohli tyto obecné principy přenést do svých současných personálních rozhodovacích procesů?“

Brian Tracy je úžasný autor, který vyniká tím, že umí čtivým a strhujícím způsobem popsat problémy, které se na první pohled zdají složité. Čekala jsem něco ve stylu tlachání zbůhdarma a vytahování si ega, jak to tak někteří autoři na podobné téma umí. Nakonec z této publikace byla kniha, kterou jsem si musela přečíst podruhé, protože si z ní lze vzít velmi mnoho dobrého pro běžný život a jeho organizaci.

Ale vlastně od první stránky jsem byla unešena tím, co by se dalo nazvat jako zdravý selský rozum! Není to vůbec žádná věda! Všech těch 21 pravidel a technik, které tu prezentuje jako ihned použitelné a osvědčené, jsou tak jednoduché, že s nimi okamžitě splynete. Ono uvědomění si, koho vlastně chci a kam chci svou firmu vést, po účelné rozhazování sítí, až po přijímací rozhovory, kterým by se měla věnovat náležitá pozornost, ba dokonce, ověřovat životopisy, hovořit s bývalými zaměstnavateli apod.! Na to se opravdu často zapomíná, protože je to zbytečná ztráta času. Tady uvidíte, že důkladná příprava a žádný spěch se v KAŽDÉ ŽIVOTNÍ SITUACI, vyplatí!

Od vyjednání správného platu, i o tom, jak vůbec formulovat otázku na plat, až po přijetí zaměstnace a jeho uvedení do firmy. Do problémů. Jak řešit to, co trápí vaše zaměstnance? Autor mě velmi překvapil svým přístupem, který je otevřený a jeho prvořadým úkolem je své zaměstnance hýčkat, pečovat o ně, aby mu důvěřovali. Například ve své firmě vyhlásil, že kdokoliv bude mít rodinné problémy, může si je vyřešit, v tu chvíli jde práce stranou. Stojí ho to nějaké peníze, ale získal za to spokojené, nestresované a oddané zaměstnance.

Docela ráda bych si od něj přečetla i jeho další knihy, protože mne zaujal jeho přístup, který je lidský, přívětivý a zároveň přísný a tvrdě logicky uvažující. Přesně ví, kde vyhmátnout problém a klade důraz na učení se z chyb minulosti.

A k pozitivní motivaci – světě div se – stačí kolikrát i drobnosti. Nevycházela jsem z údivu!

„Projděte se po pracovišti, zastavte se u každého podřízeného a povězte mu něco hezkého. Chvála, uznání a poděkování od nadřízeného mají obrovský vliv na to, jak se lidé cítí. Dělejte to pravidelně.

Každý den si vyberte jednoho z nich a za něco ho před jinými pochvalte. Udělejte to pořádně. Veřejná chvála v člověku posiluje pocity potřebnosti a důležitosti víc než cokoliv jiného.“

Kniha celkem malá svým rozsahem, ale obrovská svým obsahem.

Nebo je to tím, že jsem ji přečetla na jedno nadechnutí?

O autorovi:
Brian Tracy je světovou špičkou v oblasti leadershipu, managementu, prodeje a koučinku. Je jednou z největších osobností v oblasti osobního a profesního rozvoje. Zabývá se tématy, jako je kreativita, prodej, dosahování cílů, vnitřní motivace, strategie, úspěch a mnoho dalších.

Zároveň je i předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Brian Tracy International, která se specializuje na vzdělávání a rozvoj jednotlivců i celých organizací. Jako konzultant Tracy pracoval pro světově známé firmy (např. IBM a MacDonnel Douglas) a koučoval mnoho významných manažerů. Postupy, které ve svých knihách nabízí, jsou prověřené, praktické a efektivní.

Brian Tracy je jedním z nejprodávanějších autorů, vydal více než 45 bestsellerů, které byly předloženy do desítek jazyků. Napsal například: Cíle, 21 tajemství úspěchu, Staňte se hvězdou mezi prodejci, Letový plán nebo Kouzlo osobnosti jako mocná zbraň.

Vydalo: Synergie Publishing SE, 2015, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít