Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Celostátní soutěž „Co víš o energetice“ vrcholí v Ostravě hrou o liščí ohon
V úterý 23. 6. 2015 se na pódiu ostravského Divadla loutek rozhodne o vítězi celostátní znalostní soutěže „Co víš o energetice“, určené žákům a studentům základní a středních škol. Ve finálovém programu s názvem „Hra o liščí ohon“ se utká pět tříčlenných třídních družstev, která se nejlépe umístila v korespondenčním kole. Dva týmy jsou z pražského Gymnázia Na Pražačce, další ze Střední průmyslové školy Třebíč, Gymnázia Chomutov a Gymnázia Duhovka z Prahy.

V komponovaném soutěžním programu si finalisté ověří, jaké mají vědomosti z fyziky a dalších technických oborů, jak jsou na tom s fyzickou kondicí a jaká je jejich psychická odolnost. Na průběh finálového klání dohlédne odborná porota v čele s Ing. Václavem Havlíčkem, vedoucím 2. reaktorového bloku JE Temelín. Moderovat bude Nikola Birklenová, o hudební vstupy se postará skupina Light&Love (bratři Balcárkové). V hledišti zasednou studenti Matičního gymnázia Ostrava a v průběhu programu si otestují vlastní znalosti z oblasti energetiky. Po skončení soutěže a vyhlášení vítězů čeká účinkující exkurze do Laboratoře demonstračních modelů Katedry energetiky VŠB-TU Ostrava.

„Hra o liščí ohon aneb Co víš o energetice“ je pravidelným pololetním vyvrcholením projektu besed a přednášek „Energie – budoucnost lidstva“, který patří ke vzdělávacímu programu ČEZ a.s. a v letošním Roce průmyslu a technického vzdělávání slaví 15 let existence. Korespondenčního 29. kola se zúčastnilo 161 tříčlenných družstev, tedy 573 soutěžících. Za celou historii soutěže podstoupilo vědomostní testy 5 619 chlapců a dívek ve věku 14 až 19 let.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít