Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Česká raw food: Tajemství těch nejlepších - recenze knihy
Poněkud jsem se této knihy bála. Další vitariánská kuchařka? Nabídne vůbec něco nového? Ano! Kdo tuto knihu jen otevře, na pár stránkách zjistí, že autoři ví, o čem píšou, že recepty jsou opravdu luxusní a přitom v drtivé většině využívají běžně dostupné suroviny. A autoři opravdu vědí, o čem mluví. Vždyť v tomto oboru nějakým způsobem podnikají! Hrají si s chutěmi, vůněmi a pokud vás dovedou k nějaké té exotice, super potravinovým doplňkům a koncentrátům živin, zjistíte záhy, že to je věc, kterou se vyplatí mít doma, stejně jako nevitariáni mají třeba sbírku koření na masa…
Akorát, že tohle je sbírka opravdového jídla. Popravdě mne tato kniha (a několik v řadě před ní) velice inspirovala a opět jsem se ponořila do živé stravy. Vylepšila jsem své činění lepším mixérem a jdu minimálně do smoothies. Výtečné snídaně, které dodají energii a které chutnají pokaždé jinak.
Také mne tento styl stravování zbavil nutnosti vyhazovat zbytky ovoce a zeleniny, která se prostě nesnědla.
Naopak, začala jsem o tom, co kupuju, opravdu dobře přemýšlet, plánovat s vírou, že spotřebuji opravdu všechno.

Polévky, „špagety“ a raw dezerty jsou ovšem úchvatné
Sama toto další „vaření“ považuji za vyšší level. Začíná to polévkami a omáčkami, které také s dobrým mixérem nejsou složité. Stačí se jen nebát a zkusit některý z osvědčených receptů. Jsou inspirující, můžete ochucovat, sušit, krájet, strouhat, mixovat a mlet. Míchat a tvořit.

Příběhy těch, kteří uspěli!
Jak se každý z těch, který přispěl do stovkové sbírky receptů, dostal k živé stravě, jak došlo k tomu, že založil své první stránky, založil svou první firmu nebo udělal svou první zakázku, která se právě vitariánského stravování týkala? Je to velmi strhující čtení, ve kterém si ale nikdo nedělá nějakou přehnanou reklamu. Jsou nadšení, to ano – ale netají se svými neúspěchy, ba dokonce i krachy. Třeba majitel firmy, která se zabývá distribucí spotřebičů pro živou stravu, začínal s fresh barem v době, kdy se o něčem takovém u nás ještě ani nemluvilo, natož, aby o to byl nějaký masovější zájem. Svůj bar musel zavřít a odšťavňovače prodat. Tím paradoxně přišel k novému nápadu! Často v této životní cestě lidem stály nemoci a zdravotní problémy, které raw food umí do jisté míry dobře odstranit. Ne každý je stoprocentní vitarián. Různé cyklické střídání poměru jiných forem stravování je ale normální.
Stejně tak každý z nich připouští další vývoj sebe samých. Všichni si ale umí hrát s neskutečně barevnou chuťovou škálou, kterou přináší ořechy, ovoce, zelenina, semínka, řasy, houby, speciální koření, nebo třeba irský mech, který nahrazuje želatinu. Najednou se dají „nahradit“ téměř všechna konvenční jídla!
A vlastně, když to zkusíte, tak zjistíte, že konvenční jídlo je tou „náhražkou“! Protože v živé verzi chutná všechno lépe.

A já si jdu udělat svoje první letošní smoothie!
Vydalo IFP Publishing, 2015, www.ifp-publishing.cz

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít