Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 19. 6.

Občasné bouřky
29°C /15°C
Čtvrtek 20. 6.

Polojasno
30°C /17°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Ciro Marchetti: Orákulum vizí. Je tu znovu! - recenze karet
Ciro Marchetti je výrazným autorem tarotových karet, i karet ostatních. Sem tam tvrdí, že ty které karty jsou jeho poslední, ale osud je asi spravedlivý a vždycky ho nějakým novým nápadem dožene. Jeho obrazy jsou živé, hluboké a moudré. Je škoda nechat takový talent spát, že?

Umí vystihnout hloubku situací, emocí a dějů a velmi správně o svých kartách říká, že „mým záměrem bylo vytvořit soubor obrazů, které budou promlouvat samy za sebe a nebudou potřebovat text jako pomoc k pochopení jejich možných významů; karetní sadu složenou z vizuálních výchozích bodů, které umožní založit výklady na zcela intuitivní rovině.“.

Život se neustále proměňuje, co platí dnes, nebude platit zítra. Co vycítíte z této karty dnes, bude zítra jiné. Ano, text tu je jako pomůcka, jako úvod do obrazu, ale tohle jsou karty, u kterých je třeba vnímat to, co nabízí obrázek, jaká fakta tu vidíme – jaké emoce vzbuzuje.

Karty vhodné ke zvažování

Nejvhodnějším způsobem, jak s kartami pracovat, je vnímat to, co nabízí, a promýšlet to, zvažovat. Porovnávat okolnosti, brát v potaz i jiné možnosti – to je nesmírně sympatické, autor nás nechává nahlédnout do širokého světa nejen lidské duše, ale i možností, které nabízí svět (a často jsou nám tyto možnosti skryty, protože se na situaci díváme zúženě). A tímto pohledem nám vyvstávají otázky, odpovědi a možnosti, které já osobně doporučuji nechat ještě chvíli uzrát. Vzít je v potaz, vzít tuhle čistku na duši a uvolnění na vědomí a pak nechat pracovat čas. Ten je totiž nejlepší lékař i hybatel událostí. Oblíbená mechanická zařízení, která autor používá v malbách, tu mají charakter té části osudu, na kterou máme vliv. Zrcadla, ptáci, zvířata, magické znaky, symboliky a zdobnost a velkolepost výjevů je pak jako obrovská projekční plocha, na které uvidíte pokaždé něco jiného.

A pak vám možná padne karta Odloučenosti. A v takových chvílích, kdy chtě, nebo i nechtě trávíme čas v odloučení…

„Pouze v nehybných vodách se věci zrcadlí nezkresleně. Pouze v nehybné mysli je svět vnímám správným způsobem. Hans Margolius

Každý z nás potřebuje chvíle, které patří jen jemu. Rodina, práce, nákupy, svět – to vše může počkat během těch krátkých, vzácných okamžiků úniku a na chvíli přestat existovat. Jsme sami, naším jediným společníkem jsou naše myšlenky. Osamocená postava sedí pod zlatým klenutým přístřeškem na vyvýšeném ostrůvku, odloučeném a vzdáleném od ostatních podobných, které se zrcadlí na klidné hladině pod ním... ale pozor, bude-li vaše odloučení příliš hluboké nebo časté, může se vymknout kontrole. Pokud se od ostatních vzdálíme příliš, můžeme tím ztratit možnost návratu.“


A ještě jednu věc si z náhodných výkladů pamatuju. Tu větu o čase – ten zloděj, který nenávratně bere a nikdy nic nevrací.

Tak na to mysleme a zacházejme s časem a životem tak, jak si zaslouží. Hezky.

O autorovi: Ciro Marchetti je autor bestsellerů Zlatý tarot a Tarot snů a mnoha dalších karet. Vyniká uměním, jak sám říká: „tvořit umění, které přináší schopnost zaostření, byť jen chvilkového, díky kterému máme možnost spatřit to, čeho bychom si jinak možná vůbec nepovšimli“.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2018, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Úterý 18.06.2019
Dnes má svátek: Milan
Zítra má svátek: Leoš
východ slunce 03:57
západ slunce 20:10
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít