Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Doreen Virtue: Deset poselství vašich andělů
Víte, co je podle Doreen Virtue nuda? Pocit nespokojenosti se současnou situací. Ano, většinou díky tomuto pocitu hledáme další a další kanály, na které se napojit a zkusit, jestli tohle nebude pro nás to pravé. Nuda je užitečná. Stejně tak prokrastinace je znakem toho, že se bojíme selhání v tom, co nás čeká (nebo že nás to nudí) a někdy je dobré si uvědomit, že i kdybychom selhali, tak nejspíš jenom v očích druhých. Nebo těch, kteří na naši chybu číhali.

A stojí tohle za to?

Nová kniha Doreen Virtue Deset poselství vašich andělů je ryze andílkovská, takže kdo si toto téma rád pomlsá, ten si opravdu pochutná. Praktičtější duše v ní najdou spoustu ryzích psychologických rad, nad kterými můžete dále přemýšlet. Spoustu toho, co je tu napsáno, běžně víme. Ale také běžně zapomínáme. A tak je dobré si to čas od času připomenout. Obalené růžovou vatou sladkých slov, která působí jako med v účinném bylinném čaji.

Knížka k medovému čaji?

A víte, že právě pro tyhle chvíle bych ji nejvíce doporučila? Až budete unaveni po celém pracovním dni. Nebo naopak, o víkendovém ránu, kdy se budete chtít hezky a klidně naladit na celý den: Je to jedno, prostě si uvařte ten nejlepší čaj nebo kávu a nechte si chutnat. Duše bude hltat plnými doušky, sem tam se zastaví, bude vychutnávat a nejlépe uděláte, když ji u toho všeho budete jenom tak lehce pozorovat.

A vnímat, s čím na vás přijde.

Úplně nejcennější mi přišly ty myšlenky, které šly mimo text, jen to, co autorka svými slovy „rozbřikla“ v mé hlavě, co mi přinesla v souvislostech, které přicházely navázány na mé vlastní životní prožitky. A pokud se nacházíte v nějakém zásadnějším, nebo obtížnějším životním období, pak tohle může být to pravé. Nenajdete tu přímou radu, ale najdete cestičky, jakými se k odpovědím dopravovat sami.

Někdy člověk potřebuje slyšet právě tohle:

„Dokonce i termín odevzdat se nebo nezasahovat vytváří na cestě strachu víc úzkosti, protože strach je posedlý kontrolou nad věcmi. Pro ego je odevzdání se ekvivalentem prohry s nepřítelem a přiznání si slabosti a porážky.

Vaše vyšší mysl ale vidí odevzdání se úplně jinak! My definujeme odevzdání se jako ponoření se do lahodné a měkké náruče Boží lásky. Na cestě lásky je odevzdání se stejné jako „úleva“.

A opravdu je velice úlevné všechno svěřit Bohu a vaší vyšší mysli. Už žádné boje ani předvídání, jenom rovná cesta před vámi, po které jdete bez námahy a s absolutní důvěrou.“


Vlastně to je o takovém pocitu, víře, odevzdání se myšlence, že pocit bezpečí se vždycky vrátí. Jednou ano… ať se děje cokoliv, jednou se vrátí… A čím méně se budeme bát, že se nevrátí, tím dříve se vrátí.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2018, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít