Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Dovolená na lodi vyjde letos levněji, Zážitková dovolená je pro Čechy dostupnější
Přestože se obecně předpokládá nárůst cen u letošních dovolených, existují i výjimky. Dovolená na lodi vychází pro tuto sezónu levněji než v minulých letech. Charterové společnosti specializující se na pronájem lodí nemají i díky dosavadní nepřízni počasí stále ještě plně obsazeno, takže ve snaze pronajmout co nejvíce lodí stále zlevňují.

Letos nejsou výjimkou ani prázdninové slevy 30 – 50 % z ceníkové nabídky. Těch se v předchozích letech dosahovalo jen u mimosezonních pronájmů.

Ubytování na lodi je letos levnější než pobyt v hotelu
„Například velmi oblíbené plachetnice pro 6 až 8 lidí se letos dají vypůjčit už od 1.000 euro za týden, což je zhruba 50 % z obvyklých ceníkových cen. Pokud to rozpočítáte na počet osob a dní, zjistíte, že pobyt na plachetnici vyjde minimálně o polovinu levněji, než ubytování v hotelu.“ Komentuje letošní cenovou válku charterových společností Daniel Jelínek z www.chatanavode.cz

Přesně to byl jeden z důvodů, proč podobnou nabídku využil i pan Vladimír z Českých Budějovic. „Mám tři malé děti, a když jsem si spočítal náklady na dovolenou v Itálii, došel jsem k závěru, že ubytování na lodi je pro nás cenově výhodnější a pro děti rozhodně zajímavější. Sice to letos nebude na žádné dlouhé přeplavby, zato budou děti stále na čerstvém vzduchu, vydovádí se ve vodě i na pláži a společně si užijeme především moře, kvůli kterému tam jedeme. Jachtu tentokrát využijeme spíš jako luxusní hausbót se vším komfortem, nechybí zde plně vybavená kuchyňka, sprcha, toaleta, tři oddělené kajuty či společný obývací prostor.“

Zážitková dovolená
Dovolená na lodi má svoje kouzlo pro stále větší okruh lidí, a to nejen kvůli dostupnějším cenám. Úžasné zážitky. To je bezesporu to nejzajímavější, co jachtaře na jejich dovolené potká. Každý den se můžete vykoupat v jiné zátoce, obdivovat krásy přírody nebo povečeřet výborné speciality v jiném přístavu. Zažít ten pocit, kdy se vítr opře do plachet a loď poslušně vystřelí kupředu je lákavé pro stále větší počet Čechů, kteří tvoří stále významnější část klientely charterových společností především ve Středomoří.

Sami nebo s kapitánem
Češi začali objevovat kouzlo námořního jachtingu zhruba před dvaceti lety a jejich počet stále roste. Každoročně si dokonce několik desítek z nich udělá i kapitánský průkaz, který je opravňuje k samostatné plavbě na moři po celém světě. Další stovky až tisíce českých turistů si pak kapitány krátkodobě pronajímají i s lodí.
Nejoblíbenější destinací našinců je tradičně Chorvatsko, i když je nutno podotknout, že zájem o tuto lokalitu postupně klesá. Na významu v posledních letech nabývají jiné středomořské lokality jako je například Řecko, Itálie nebo Francie a především jejich romantické ostrovy.

Rodinná dovolená
„Postupně také mizí zakořeněná představa, že dovolená na plachetnici je nebezpečná a určená jen pro partu drsných chlapů. Čím dál častěji se z lodí ozývá dětský smích i vyprávění prarodičů.“ prozrazuje Daniel Jelínek a dodává, že pro některé zahraniční důchodce je dokonce typické, že se na léto odstěhují na jachtu, se kterou brázdí Středozemní moře. Jejich děti a vnoučata je pak navštěvují podle domluvy ve vytipovaných letoviscích. Postupně se tento způsob trávení dovolené šíří Evropou a stává se čím dál oblíbenější.

Zdroj: www.chatanavode.cz

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít