Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Drony neznámého původu se objevily nad bretaňským Ile Longue, kde se nacházejí čtyři jaderné ponorky francouzského námořnictva.
Drony neznámého původu se objevily nad bretaňským Ile Longue, kde se nacházejí čtyři jaderné ponorky francouzského námořnictva. V minulých měsících vyvolali přelety dronů nad jadernými elektrárnami ve Francii pochybnosti o jejich bezpečnosti, píše Der Standard.

Jak informuje Die Zeit, viceprezidentka německého Bundestagu Claudia Rothová (Zelení) řekla, že přestože 30 let bojovala proti jaderné energii, je přesvědčena, že jednání s Íránem o mírovém využití jaderné energie mají smysl a je třeba, zasadit se o jejich úspěšné zakončení.

Německý energetický koncern Eon podal podle listu Süddeutsche Zeitung stížnost k ústavnímu soudu a žádá, aby vícenáklady na speciální úpravy skladů německého radioaktivního odpadu, který bude dovezen ze zahraničních úpraven, nesl veřejný sektor, nebo aby byl opět otevřen mezisklad v Gorlebenu, jehož úpravy hradily energetické koncerny. Německo stále neví, kde bude 26 kontejnerů Castor uloženo.

Podle zprávy Passauer Neue Presse vyrobily německé větrné elektrárny v loňském roce rekordních 4750 MW, což teoreticky odpovídá výkonu tří jaderných elektráren. Stále se řeší sporná dostavba 800 km dlouhé SuedLink, která by měla zásobovat Bavorsko větrnou energií z východu Německa, až bude ukončen provoz v JE Grafenrheinfeld.

Výkon větrných elektráren brzy předčí výkon elektráren jaderných i ve světovém měřítku, píše Der Spiegel. Podle Global Wind Energy Council stoupl jejich celkový výkon na 365 GW. Současný výkon 439 jaderných reaktorů je podle IAEA 377 GW.

V německé jaderné elektrárně Brokdorf vypadl při pravidelné měsíční kontrole jeden z dieselových agregátů nouzového napájení, uvádí Die Welt.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 30. ledna 2015
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, c (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard
Klíčová slova: CEZ, Temelin, Dukovany, Atomkraft, Atomenergie, Kernkraft, Kernenergie, radioaktive Abfälle, Radionuklidherstellung

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít