Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Enneagram - recenze knihy
V každé chvíli našeho života reagujeme a prožíváme věci jinak. Naše vnitřní překážky, jejich posílení nebo překonávání souvisí ve velké míře závisí i na prožitém dětství, výchově a brzkých zážitcích. Nesmírně cenné informace, které přesně na míru ukáží, proč vám některé duchovní cesty nefungují, proč některé typy seberozvoje nejsou pro vás… protože potřebujete přístup podle svého typu osobnosti. Naučit se žít se slabostmi, případně je dokonce proměnit v silné stránky.

Enneagram je jednou z nejpraktičtějších a nejobsáhlejších knih na téma individuální psychologie a rozboru osobností člověka. Posuďte sami.

„Fantazírování, různé teorie a spekulace, to všechno můžou být zábavné kratochvíle, ale naučte se upřímně zhodnotit, kdy je používáte, abyste se vyhnuli důležitějším problémům ve vašem skutečném životě. Kolik hodin denně jimi trávíte? Jak byste mohli jinak využít čas, kdybyste omezili počet hodin, který věnujete těmhle rozumovým hrátkám?“

Ano, to jsou tzv. „bizardní reality“ Pětek, které si vytvořily, podobně jako spáče pohltí noční můry, ze kterých se nedokáže probudit. Může z vás být výborný spisovatel hororů nebo sci-fi, nebo také gambler. Někde uvnitř je totiž přítomna šílená úzkost, která člověka zaizoluje do jeho vlastního světa, většinou v tom dotyčného podpoří ještě okolí nebo dětství a je vymalováno. A tady je třeba zůstat a naučit se býti co nejvíce ukotvený v realitě. Mezi radami, které si Pětky v Enneagramu vyslechnou jsou třeba ty ohledně péče o tělo, dostat do rovnováhy fyzický organismus, protože jsou schopny doslova zakrnět a zničit si zdraví u nezdravých činností. Naučit se nebát se požádat o pomoc, zaměřit se na posilování slabých stránek svého života, na uvědomování si útěků od života.

Zrovna Pětky mi připadají jako jedni z nejtěžších, co se typů lidí týče. Možná jste to právě vy, kdož čtete tento článek, možná to je někdo z vašich blízkých. A nejspíše se nejdete v nějakém jiném typu a věřte, že těch pár desítek stránek, kde se o sobě dočtete i to, co máte ukryto v nejzazším koutě své duše, budete číst ohromeni.

Zralí, nezralí, ale všichni na správné cestě….

Pak se typy a reakce dělí na zralé, střední a nezralé, což jsou faktory, které podle autorů nejvíce ovlivňuje naše dětství nebo následná nelehká práce na nápravě toho, co bylo zanedbáno. Co jsem si myslela, to se mi v tomto díle potvrdilo. Nejcennějším poznatkem, který si z této rozsáhlé knihy můžete vzít je právě ten žebříček, po kterém lze své nedostatky zlepšit, využít ve svůj prospěch a dotáhnout je k maximálně možnému zralému prožívání, v němž se najednou stávají vaší silnou stránkou. Je to proces nesmírně těžký a vyžaduje velkou trpělivost, ale lehký, čtivý styl a sebejistota, kterou tu autoři předávají, vám dávají dost energie na to, abyste to zkusili!

Tyhle závěrečné pasáže u každého typu jsou něčím, co budete mít chuť si otisknout do paměti nebo vypsat!

Nejprve jsem byla skeptická, co mě může na tomhle překvapit… pak překvapená a chycená do dokonalosti pavučin lidské psychiky, která se tu rozvíjí takovým způsobem, že psychologické knihy a astrologické rozbory jsou jen slabým odvarem. Z prvotního úžasu jsem přecházela do ochromení tím, co čtu, co cítím, jak dokonalý systém psychologického rozboru osobností enneagram je.

O autorech:

Don Richard Riso je nejvíce uznávaným autorem, který se enneagramy zabývá a dále ho rozvíjí. Je prezidentem a zakladatelem několika společností a institutů. Enneagram vyučuje déle než dvacet let a jeho knihy jsou bestsellery v nejrůznějších zemích, kromě jiných také v Číně, Koreji, Španělsku a jiných. Třináct let byl jezuitou, je držitelem vysokoškolských titulů v oborech angličtina a filosofie.

Russ Hudson je jedním z dalších významných autorů a učenců a myslitelů ve světě enneagramu. Píše knihy ve spoluautorství s Donem Risem, aktivně působí jako spoluzakladatel institutů a získal vysokoškolský diplom v oboru východoasijská studia na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít