Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Francouzský prezident François Hollande uvedl, že musí být některá z jaderných elektráren ve Francii do roku 2025 uzavřena.
Francouzský prezident François Hollande uvedl v interview pro rozhlasovou stanici France-Inter, že podle vládního energetického zákona, který počítá se snížením výroby jaderné energie do roku 2025 z nynějších 75% na 50%, musí být některá z jaderných elektráren uzavřena. Zda to bude francouzská nejstarší jaderná elektrárna Fessenheim u Baselu ale jasné není. Uzavření Fesseneheimu požadují z důvodu jeho vysoké poruchovosti ochránci životního prostředí a někteří politici z Francie, Rakouska a Švýcarska. V roce 2016 spustí provoz také evropský tlakový reaktor (EPR) v severofrancouzském Flamanville. Zprávu přinášejí Der Standard, Handelsblatt , Die Welt a Der Spiegel.

Hledání vhodného místa pro úložiště německého vysoce radioaktivního odpadu na vlastním území je mimořádně obtížné. Jak uvádějí Handelsblatt, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Witschaftswoche a Der Spiegel, přišla komunální firma OEW, spolumajitel koncernu EnBW, s návrhem, hledat úložiště mimo území Německa. Ministr energetiky a životního prostředí Badenska-Württenberska Franz Untersteller návrh kategoricky odmítá. Německo nese za produkci radioaktivního odpadu odpovědnost.

Nový program na ochranu ovzduší, kterým se od ledna začíná řídit německý Mnichov, počítá s výstavbou nových zařízení na výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Ta by spolu s energií z jádra měla v roce 2040 už plně pokrýt místní spotřebu, píší Süddeutsche Zeitung.

Podle rakouských pravidel leteckého provozu nesmí z bezpečnostních důvodů létat drony, vážící více jak 25 kg, nad vybranými průmyslovými zónami a hustě obydlenými oblastmi, uvádí v článku o dronech Der Standard. Tato pravidla platí prakticky v celé Evropě, tedy i ve Francii, kde v loňském roce dosud neznámý pachatel zdokumentoval přes 20 přeletů dronů nad atomovými elektrárnami. Bezpilotní letadla mohou pořizovat fotografie a videozáznamy.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 6. ledna 2015
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít