Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


GeoPost testuje technologii dronů pro přepravu zásilek
Mezinárodní poskytovatel zásilkových služeb, skupina GeoPost, do které patří i přepravní společnost DPD, nyní testuje používání bezpilotních letounů  dronů. Test, který se konal loni v září v Centru pro studium a testování autonomních modelů* (CEEMA) v jižní Francii, prokázal možné využití dronů v reálných podmínkách. V rámci testů dron úspěšně provedl kompletní automatizovaný let s balíkem zahrnující vzlet, samotný let, přistání a návrat zpět.

Dron se šesti elektrickými rotory, který byl vyvinut v rámci projektu GeoDrone, přepravil balík o hmotnosti 2 kg na vzdálenost více než 1 200 metrů. Test potvrdil úvahy společností GeoPost a Atechsys o využití bezpilotních letounů k přístupu do izolovaných oblastí jako jsou hory, ostrovy, venkovské oblasti apod. Díky této technologii je tak možné reagovat na řadu nouzových situací.

Pro vyvinutí dronu byla vybrána společnost Atechsys se sídlem v jižní Francii, která se stala pro svůj inovativní přístup v posledních pěti letech odborníkem na koncepci bezpilotních letounů. Vzájemná spolupráce společností GeoPost a Atechsys umožnila vyvinout dron schopný samostatně přepravit balík o hmotnosti až 4 kg v okruhu 20 km, a to bez ohledu na typ terénu.

Tento inovativní projekt potvrzuje zájem společnosti GeoPost o nové technologie. Při spolupráci se středně velkými partnery pomáhá zlepšovat jejich interní procesy a obohacuje své know-how o technologické novinky.

* Centre dEtudes et dEssais pour Modèles Autonomes

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít