Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Hradní trhy přivítaly na 3000 návštěvníků
Duben začal typickým aprílovým počasí, ale první dubnovou neděli se všichni mohli radovat z paprsků slunce. 5.4. také odstartovala série Hradních trhů na hradě Střekov. Velikonoční hradní trhy přivítaly na 3000 návštěvníků. Pro malé i velké návštěvníky byly během celého dne připraveny tradiční prodejní stánky s výrobky regionálních farmářů, rukodělnou výrobou, staročeskou i klasickou kuchyní. Pro děti byl připraven doprovodný program formou dětských dílniček, kde se mohly naučit zdobit velikonoční kraslice, vyrobit si velikonoční dekorace, uplést pomlázku. Připraveno pro ně bylo Sváťovo dividlo, ukázka tradiční kovářské práce, dětská farma výkladem o životě domácích zvířátek, dobový dřevěný kolotoč, střelba na terč z kuše či třeba také projížďka na koních a ponících.

Z důvodu sanačních prací, probíhající na jedné z  hradních vchodových stěn, bylo nutné pozměnit původní zamýšlené rozmístění trhů a k neradosti organizátorů, ale především návštěvníků byl program umístěn pouze v dolní části podhradí a v prostoru přilehlého parkoviště. Z bezpečnostních důvodů byl uzavřen zcela přístup do hradních prostor a na vyhlídkovou terasu. Jak uvedl kastelán hradu pan Kučaba, majitelé hradu se snaží sanační práce co nejvíce urychlit, tak aby byl hrad Střekov zpřístupněn co nejdříve široké veřejnosti, stejně tak aby se další z Hradních trhů mohly uskutečnit v organizátorem původně plánovaných prostorech.

A protože aprílové počasí v daný den akci přálo, na návštěvníky čekalo nádherné slunečné dopoledne s malými výkyvy v odpoledních hodinách, přesto návštěvníci měli možnost užít si příjemně strávený den se svou rodinou či přáteli a připomenout si velikonoční tradice.

Pořadatelská agentura Dream PRO však nezahálí a již v těchto dnech připravuje nový zajímavý program na další z Hradních trhů, které se budou tentokráte odehrávat v tradičním duchu Čarodějnic. Pro prvních 1000 dětských návštěvníků bude připraven buřt k opečení zdarma, a pro všechny bude postavena velká fatra, na které se tradičně upálí Moréna. Nebude chybět doprovodný program v podání kejklířů, věštírny, Sváťovo dividla, soutěží o nejlepší masky a další doprovodný program.

Na své návštěvníky se opět těšíme na hradě Střekov 30. 4. 2015 od 16 do 22 hodin.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít