Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Indie mohutně investuje do solární energetiky
Německá automobilka BMW, největší výrobce luxusních aut na světě, začne počátkem příštího roku na střechu své továrny v indickém městě Čennaj (do roku 1996 Madrás) instalovat solární panely. Budou jí dodávat nejméně pětinu veškeré elektřiny. "Vyjde to mnohem levněji, než kdybychom proud odebírali z veřejné sítě," řekl šéf továrny Robert Frittrang.

Automobilka tak chce prakticky podpořit dosažení ambiciózního cíle, který stanovil předseda indické vlády Narendra Modi. Podle něj se má výkon elektráren využívajících obnovitelné zdroje do roku 2022 zečtyřnásobit na 175 tisíc megawatt. Indická centrální banka vyzvala komerční peněžní ústavy, aby firmám investujícím do solární energetiky a dalších obnovitelných zdrojů poskytovaly výhodné úvěry. Celkové investice do "čisté energie" v Indii letos přesáhnou deset miliard dolarů ve srovnání se 7,9 miliardy loni.

Indie je sedmým největším investorem světa do solární energetiky. Její instalovaný výkon však zatím představuje jenom procento z celkového elektrárenského výkonu. Pro Indii jsou stále klíčové elektrárny uhelné podílející se na celkové výrobě elektřiny přibližně 60 procenty. Indie tak je třetím největším znečišťovatelem ovzduší na světě za Spojenými státy a Čínou.

V současné době se musí bez elektřiny v Indii obejít asi třetina domácností. Těm často chybí nejenom proud, ale také zdravotně nezávadná voda. Premiér Narendra Modi slibuje, že vláda tento problém vyřeší do roku 2022, kdy bude druhá nejlidnatější země světa slavit pětasedmdesáté výročí nezávislosti.


http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-05-08/bmw-targets-20-electricity-from-solar-at-india-factory-by-2016
http://www.bloomberg.com/news/print/2015-01-12/sunedison-plans-4-billion-india-solar-factory-as-demand-climbs.html

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít