Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


IVF CUBE nabízí sledování vývoje embryí na internetu
Přístroj EmbryoScope umožňuje budoucím rodičům pozorovat vývojové fáze plodu na vlastní oči

Praha, 28. dubna 2014 – Pražská klinika asistované reprodukce IVF CUBE uvedla do provozu unikátní technologii EmbryoScope, která klientům umožňuje sledovat vývoj embryí prostřednictvím internetu v reálném čase.

Kamera zabudovaná v inkubátoru pro vývoj embryí snímá každý plod v přibližně dvacetiminutových intervalech. Jednotlivé obrázky jsou chronologicky řazeny počítačovým programem, který je umožňuje zrychleně přehrát a získat tak časovou videosekvenci zachycující dění od začátku snímání až po jeho ukončení.

Natočená videosekvence slouží embryologovi k určení dynamiky vývoje, což přináší lepší určení vývojového potenciálu embryí a tím umožňuje snížit počet transferovaných embryí bez snížení úspěšnosti celé léčby, případně zvýšit úspěšnost léčby v případech, kde doposud nebyla úspěšná. Pro objasnění základních dějů zachycených na snímcích je klientům k dispozici erudovaný personál laboratoře.

Podle vedoucí lékařky kliniky MUDr. Hany Višňové, Ph.D. jsou reakce klientů na možnost sledování embryí v reálném čase velmi pozitivní. „EmbryoScope samozřejmě pomáhá nejenom naší práci, ale zejména představuje významný mezník v přístupu budoucích rodičů k informacím o preimplantačním vývoji. Z emocionálního hlediska je povzbuzující a uklidňující, když mohou sami sledovat vývoj svého budoucího potomka, místo aby napjatě čekali na informace od nás,“ říká Višňová. „Vidět rozvoj plodu na vlastní oči je pocit, na který mnoho rodičů nikdy nezapomene.“

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít