Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Jaiya: V poutech rozkoše - recenze knihy
Jayia nás svou knihou mistrně zve do světa BDSM. Přibližuje ho i úplným začátečníkům, a navíc přináší hlubší porozumění tomu, proč pro nás dynamika moci a ovládání může být tak lákavá. Otevírá nejedno tabu a velmi lidským a přirozeným způsobem osvětluje to, co pro mnohé z nás bylo dosud ukryto pod nánosy zbytečného studu. A zároveň nás tak učí upřímnosti k sobě i k druhým.

Vše, o čem v této knize Jaiya píše, má vyzkoušené na vlastní kůži. Je jednou z nejúžasnějších průvodkyní v oblasti sexu. Vede ji neutuchající touha poznávat vášeň, rozkoš a potěšení – a předávat světu nástroje k tomu, aby ho v posteli i v životě mohli zažívat víc.

BDSM je jednou z pozvánek, jak začít sama sebe i druhého více zkoumat. Jak nahlédnout do skrytu duše. Už toto sebepoznávání je plné dobrodružství. A když své tajemství můžeme sdílet s partnerem, vzniká hlubší pouto, protože se ukazujeme ve své pravdivosti a zranitelnosti. A není nic krásnějšího než odhalit skrytá zákoutí své duše, a vnímat, jak jsou viděna a s láskou přijímána. Právě v „temnotě“ se totiž skrývá ohromná síla. Můžete skrze ni poznat netušený potenciál své energie. A nebuďte překvapeni, až se vám každá buňka v těle roztančí energií a vášeň vámi bude pulzovat od hlavy k patě. Denisa Říha Palečková, lektorka vztahů a intimity.

Takže… říká nám taky česká autorka předmluvy pravdu? V něčem rozhodně jo! Vzala jsem tuto knihu do ruky jako člověk, který si o bdsm myslel své a měla jsem opravdu za to, že do jisté míry je v tomto sexuálním stylu odražena agresivita a že to není nic pro citlivější povahy. Byla jsem příjemně překvapená, či až šokovaná, jak moc jsem se mýlila!

Takže vezměte tuto knihu popořadě.

1. S každou stránkou musíte prostě uznat, že autorka, dělící se tu i o své zážitky, je mistryní svého oboru a ví zcela přesně o čem mluví. Rozumí tomu jak po stránce fyzické, tak psychické a to opravdu pěkně do hloubky.
2. Kniha může být vším, nač si vzpomenete a co vám přijde vhod. Od pouhé příručky dechberoucího sexu až po hluboké pojednání o temných zákoutích lidské duše a erotiky.
3. Dá se pochopit, že energie mezi mužem a ženou přirozeně proudí právě tak, jak v bdsm je pevně dáno a také se stejným stylem přelévají – jen v nižší intenzitě. Toto je dovedení tohoto principu do extrému – pro názornost je to však ideální.
4. A vše završuje opravdu vkusný styl, jakým je psána. Ani se nestihnete červenat, protože vás vtáhne neskutečným způsobem.

Jednoznačně je tohle jedna z nejlepších knih na toto téma. Zachovává si nohy na zemi, umí vstoupit do nitra lidské duše a zcela psychologicky pojednává o něčem, co je obecně vnímáno jako tabu.

Že to pro vás není tabu… hm… tak se pojďme začíst… však tohle někdy určit zažil každý a ejhle – hned je tu to první, na což se mi navázala zvědavost a knihu jsem přelouskla, jak když bičem mrskne.

A pak jsem se šla podívat na google, jak vypadá rákoska, protože já to fakt nevěděla :)))

„Už jste se někdy chtěli nechat ovládat? A co třeba vrhnout se na partnera jako zvíře? Prožitek nadvlády v sexualitě není vyhrazen jen perverzním praktikám. Ačkoliv to možná nechceme přiznat, v ložnici bažíme po prožitku nerovnosti sil. Absence této nerovnosti likviduje vášeň. Ester Perelová, vynikající sexuoložka a terapeutka, autorka knihy Erotická inteligence, souhlasí. „… skutečně věřím, že důraz na rovnostářský a zdvořilý sex očištěný od jakýchkoli projevů nadvlády, agrese a transgrese je antitezí erotické touhy jak pro muže, tak pro ženy.“ Bez dynamiky síly je zkrátka všechno ploché. Nesmírně se snažíme být si ve vztahu rovni (a teď nemluvím o rovnosti mimo ložnici) ve všech ohledech, jenže ve hře stále ještě zůstává podvědomá dynamika síly, nadvláda….

… Abychom vytvořili žhavější a vášnivější intimní atmosféru, potřebujeme v ložnici polaritu. Někoho, kdo převezme vládu, a někoho, kdo se poddá. Potřebujeme mužskou (aktivní) a ženskou (receptivní) sílu, bez ohledu na pohlaví či sexuální preference. A pro sexuální vyjádření jsou nutné jak světlé, tak temné prvky.“

O autorce:

JAIYA je americká sexuoložka, autorka knih Red Hot Touch a Blow Each Other Away a zakladatelka společnosti New World Sex Education, které cílem je pomocí otevřené sexuální osvěty pomáhat lidem rozvinout sexuální život, po kterém touží.

Svůj profesní život zasvětila studiu lidské sexuality a nebojí se s klienty i čtenáři podělit o vlastní zkušenosti. Jako hlavní problém vidí nedostatečnou a nekvalitní výchovu v oblasti sexuality. Věří, že sex není jen něco, co lidé „dělají“, ale naopak je tím základním, co nás činí lidmi. Pomáhá ženám, mužům i párům poznat tajemství sexuality a díky tomu prožít hlubší propojení a nespoutanou sexuální extázi. www.mistressjaiya.com
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2016, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít