Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Úterý 18. 6.

Polojasno
27°C /14°C
Středa 19. 6.

Občasné bouřky
29°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Jak holandsko-český startup bojuje se znečisťovaním prostředí plastovýmí lahvemi
Spoluzakladatelé společnosti Flo-Bro, Radek Oborný a Robin Riijnbeek cestovali Jihovýchodní Asií, když je napadla myšlenka nového filtru na vodu, který by zamezil používání plastových lahví, které znečišťují životní prostředí. Po 12-ti měsících testů v terénu a v laboratoři a po výrobě 5-ti prototyp se chystají s jejich filtrem pro cestovatele na trh. Tento produkt, který bude dostupný na celém světě má za cíl zamezit znečišťování životního prostředí plasty.

„Během naší cesty po Asii jsme na vlastní oči zjistili, jak hrozné je znečištění plastovými lahvemi. Při hlubším studiu jsme se dozvěděli, že se jich na světě prodá každou minutu více než milion. PET láhve jsou všude, vyplavené na plážích i hluboko v lesích a džungli. Došlo nám, že na trhu chybí vhodný filtr na vodu pro cestovatele, který by sloužil jako vhodná alternativa k balené vodě. Tak jsme začali vylepšovat design Flo-Bro“ říká Robin Rijnbeek o počátcích jejich projektu.

Filtr na vodu Flo-Bro One je velmi kompaktní a intuitivní na použití. Zakladatelé spojili své znalosti v podnikání a membránovém inženýrství, aby zhotovili malé zařízení které se vejde do každé tašky.Při vývoji produktu jsme dbali na univerzálnost výrobku, aby se dal použít jak v civilizaci, tak i mimo ni.
Stačí mít k dispozici zdroj sladké vody: vodovodní kohoutek, sprchovou hadici nebo jezero či potok.

Hlavní výhodou Flo-Bro One je technologie na čištění a testování membránového filtru. Díky této inovaci není nutné filtr měnit, stačí ho pouze vyčistit a tím regenerovat. „Ve Flo-Bro věříme, že jednoduchý a odolný design je klíčem k udržitelnému rozvoji. Tato vize nás prováděla při tvorbě jednoduché čistící procedury, která prodlužuje životnost filtru. Díky tomu nejsou výměnné filtry nutné.“ Dodává k životnosti filtru Radek Oborný.

V červnu 2017 vyhrál Flo-Bro One start-up soutěž Podnikavá hlava, jako nejinovativnější nápad. Díky finanční odměně jsme dokázali vylepšit konstrukci a posunout ji do fáze hotového výrobku. Od 7.11 bude filtr nabídnut za zvýhodněnou cenu na crowdfundingové platformě Kickstarter. Náš startup si klade za cíl inovovat technologii čištění vody dostat pitnou vodu do všech koutů světa.

Dnes je Pondělí 17.06.2019
Dnes má svátek: Adolf
Zítra má svátek: Milan
východ slunce 03:57
západ slunce 20:10
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít