Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Jakub Kubas: Celou sezonu s Alpinou jsem si moc užíval
Teprve dvaadvacetiletý brněnský jezdec Jakub Kubas má za sebou sezonu, jenž bude beze sporu řadit mezi ty povedené. Kubas sice nedosáhl na vítězství v ESET V4 Cupu, zato se náležitě odměnil titulem mistra střední Evropy ve vytrvalostních závodech na okruzích.

V Brně při podniku Masaryk Racing Days proběhlo poslední měření sil a to jak ve vytrvalostních, tak i sprintových závodech. Jezdec týmu Racing Trevor Appstores Motorsport se stal mistrem střední Evropy ve vytrvalostních závodech na okruzích již před tímto podnikem, ale díky čtvrtému místu v sobotním hodinovém závodě k tomuro úspěchu přidal také vytrvalostní stříbro v ESET V4 Cupu.
Tradiční „Podzimka“ však nebyla pouze o vytrvalosti, ale také o sprintech. V obou 25 minutových závodech vyválčil domácí jezdec s bílou Alpinou B6 GT3 čtvrté místo.

„Brněnský víkend bych zhodnotil asi docela rozpačitě. Na jednu stranu jsem zklamaný, že mi uniklo vítězství v ESET V4 Cupu o pět bodů, na druhé straně jsem získal titul ve FIA CEZ, čehož si ohromně cením. Musím říct, že jsem si domácí závodní víkend moc užil a to, co jsem řekl před víkendem se mi povedlo-tedy dostat z Alpiny maximum. Zároveň jsem šťastný, že mě do Brna přijela podpořit rodina a spousta mých přátel. Díky tomu se mi jelo naprosto skvěle a dávalo mi to sílu bojovat až do posledního kola,“ shrnul závodní víkend Masaryk Racing Days Jakub Kubas.

Sezona závodního jezdce je dlouhá a náročná. Jednou prožívá jezdec frustrující momenty, podruhé by zase mohl explodovat samou radostí. Nejinak tomu bylo v sezoně 2015 Jakuba Kubase.

„Pokud bych měl hodnotit celou sezonu, tak bych ji hodnotil pozitivně. Jízdu s Alpinou jsem si užíval a technika fungovala naprosto skvěle, až na závodní víkend v Mostě, kde jsem nedojel ani jeden závod, ale to prostě k závodění patří. Vypíchl bych dva velké momenty v letošní sezoně. Nejdříve vytrvalostní závod na Red Bull Ringu, kde hrozně pršelo, já startoval až z 18. místa a přesto se mi podařilo vyhrát. Ten druhý byl slovenský vytrvalák, kdy jsem startoval poslední a dojel jsem druhý.

Díky tomu jsem se vrátil do hry o titul. To byly opravdu dva naprosto famózní závody. Chtěl bych poděkovat celé rodině, která mě neuvěřitelně podporuje, a to obzvlášť táta, který shání finance od sponzorů. I těm samozřejmě patří velký dík, bez nich by to nešlo. Také bych chtěl poděkovat přítelkyni, pro kterou to byla první závodní sezona a i přesto to zvládla psychicky naprosto skvěle, stejně tak její rodina, ze které jsou nyní velcí fanoušci motorsportu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem členům našeho týmu a všem, kteří za mnou v průběhu sezony stáli,“

A plány pro příští rok?

„Chci se neustále posouvat dopředu, takže bych rád přesedlal na nějaký novější vůz třídy GT3. Také máme v plánu absolvovat vybrané závody ADAC GT Masters,“ prozradil závěrem Jakub Kubas.

Odkazy:
Oficiální web týmu:
http://www.appstores.cz/

Oficiální Facebook Jakuba Kubase:
https://www.facebook.com/Jakub-Kubas-311614022203140/timeline/

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít