Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Jan van Helsing, Stefan Erdmann: WhistleBlower - recenze knihy
Těžko obsáhnout, co všechno tato kniha obsahuje. Je to tak rozsáhlý výlet do zákulisí fungování světa, že si na něj rezervujte delší čas. Autoři jsou oba doslova posedlí odhalováním pravdy, rozkrýváním skandálů a sháněním informací. Tato kniha rozhodně není jejich první, ale tématem patří rozhodně k těm horkým a top. Je tu prostě všechno – navíc okořeněno tím, že je vedena formou rozhovorů s těmi, kterým se říká whistleblower – rozkrývač skandálů.

Takže to může být dost dobře dobrá detektivka. Odmyslíte-li si, že může jít o skutečnost, která nás všechny ovlivňuje.

Může to být senzacechtivý text. Připustíte-li, že rozhodně nejsme dobře a pravdivě médii informováni o skutečném stavu nejen politiky, ale i zdravotnictví nebo sociálních plánů obyvatel.

Může to být pravda. Protože pokud je nám lháno, jen čas ukáže, co z této knihy nakonec prosákne na povrch.

Rozšiřování témat díky překladům

Co mne zaujalo, bylo tvrzení autora, že tím, že se jeho knihy začaly překládat do jiných jazyků, si k němu našli cestu i jiní lidé se podobnými zájmy nebo s informacemi, které jsou pro toto téma důležité. A chtějí, aby se o nich vědělo. A tak se zdá, že tomuto stylu se bude nadále věnovat, protože jak musí i skeptik uznat – tohle je vážně nekonečná studnice informací a co je na povrchu je jen vrcholek ledovce.

Tomu říkám plodná a nabalující se spisovatelská práce! Navíc s podporou zvenčí – od samotných čtenářů.

Jeden by omdlel a už se neprobral!

Tak tenhle pocit jsem měla vážně dost často. Některá témata mne zaujala méně, některá mi přišla přes čáru, jiná vzbudila zvědavost, další nadchla, ale kam co padne, je na názoru každého ze čtenářů. Musím ale uznat, že velmi často mi věci dávaly smysl a lze tu dohledat i velké množství informací, které už na povrch prosákly či prosakují.

Zase jsme u toho, že čas ukáže…

Ovšem, ne vždy chcete vědět takhle natvrdo, jak to na světě chodí a čeho se to jako loutkové figurky účastníme. Někdy máte pocit, že by z toho snad jeden omdlel a už se neprobral. Muži, čtenáři, předpokládám, vydrží víc!

Zaujala mne například silová místa v Evropě a části z historie, a vlastně i povídání o zdravotnictví a kvalitě potravin je zajímavé, ačkoliv to už vám opravdu mrazí v zádech. Nejvíce ale musím ocenit, že autor knihu pojal jako pobídku k tomu, abychom ŽILI: „Nejde mi o potrestání konkrétních lidí. Touto knihou jsem Stefan a já chtěli upozornit na málo známé souvislosti v pozadí světového dění. Kdo tyto souvislosti dokáže rozeznat – a tato kniha mu v tom může být nápomocná – bude z ní mít cenný užitek a bude schopen se rozhodovat tak, že se jeho život začne ubírat zcela jiným směrem. Více v doslovu…“

Ve zmiňovaném doslovu pak mluví o tom, že nemusíme být ovečky a můžeme alespoň v rámci svých možností dělat věci tak, jak je v naší přirozenosti, kde si můžeme vybrat, můžeme si vybrat to lepší. A věřit v to, že i postupné duchovní uvědomování lidstva a nevůle se podřizovat ve vyšších, pro život jako takový neprospěšných zájmech, zajistí lepší budoucnost alespoň našim dětem… nebo dalším generacím.

O autorech:

Jan van Helsing: autor literatury se zaměřením na odhalování faktů, tajných společnostech, světovládě, v roce 2007 vstoupil s vlastní televizní stanicí i do filmové branže filmem o Cheopsově pyramidě. O tři roky svou televizi www.secret.tv prodal, aby se mohl dál věnovat novým tématům a projektům.
Stefan Erdmann: badatel s rozsáhlým výzkumem pyramid, autor literatury faktu a knih plných doslova třaskavých informací podobných jeho revolučním výzkumům v oblasti pyramid, historie, Atlantidy. Spolupracuje s mnohými templáři, svobodnými zednáři a nebojí se pídit po informacích.

Vydalo nakladatelství Anch-Books.eu, 2018, www.anch-books.eu

autorka recenze: Renata Petříčková


Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít