Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Josef Schrötter: Léčivé dotyky - recenze knihy
Je rozhodně dobré mít v kapse několik dobrých tipů, kterak v první řadě pocitově zatočit s neduhy, které na nás mohou během života a všednodenní zátěže skočit. Od bolesti páteře po žaludeční problémy. A nebo vysoký tlak, problémy s ledvinami, srdcem a to už bychom se dostali o pořádný kus dál. Ale třeba ten vysoký tlak souvisí s ledvinami, vztahy, naším přístupem k okolí, k lidem kolem nás.

I k tomu se autor vyjadřuje na mnoha stranách knihy, protože vše se vším souvisí.

„I když se celá řada lidí snažila přesvědčit své okolí, že mysl a tělo nejsou součástí jednoho, nakonec jsme dospěli k tomu, že mysl a tělo jsou ve vzájemné interakci a jedno ovlivňuje druhé. Bylo prokázáno, že mysl hraje v symptomech i v léčbě nemocí důležitou roli. A sídlem nemoci je tělo a mysl. A když je nemocná mysl, onemocní tělo a naopak. Při léčbě těžkých onemocnění může pomoci i pozitivní myšlení. Vše, co ovlivňuje mysl (například modlitba, rituál, meditace nebo pozitivní společenské vztahy), může fungovat jako příznivý doplněk užíván bylin a léků. Naproti tomu chorobné a negativní stavy, které si vytvoříme v mysli, jako třeba hněv, chamtivost, deprese a jiné, ovlivňují naše tělo.“

Co v knize najdete? Množství příjemných terapií

Kdybych měla všechno shrnout, tak tady máme v ruce příjemnou encyklopedii poznatků léčitele, který pojímá lidské tělo jako celek. Naučím se chápat souvislosti energií, různých energetických drah a působení světa kolem nás na naše tělo. Léčivé obrázky, mudry, reflexní terapie, kameny, barvy, vůně nebo i léčivá síla vody či energie, kterou cítíme v dlaních – autor tu vyjmenoval a ve zkratce popsal a naučil nás používat všechny terapie, které můžeme použít v teple domova, abychom si akutně ovlivnili náhlé problémy, nebo abychom cíleně ovlivňovaly ty chronické. A s tím, jak tu je popsáno fungování lidského těla, energetických center a souvislostí, je pak o to logičtější všechno to, co tu autor nabízí. Reflexní terapie je vlastně zrcadlení našich problémů. Na malé plošce, třeba nohy nebo ruky, můžeme pak ovlivnit celý orgán a dráhu, která k němu vede. A zvenku dobře na duši a energie působí i obrázky, barvy, bylinky nebo kameny.

Názorná, obrazová a přehledná kniha je takovým malým, ale velmi užitečným domácím lékařem.

TIP A BONUS: Zkusme si to v praxi!

Mudry na krční páteř


Ramena a šíje jsou často postiženy ztuhlostí a pak následují bolesti hlavy, často i velmi kruté migrény. A pokud tedy na tohle trpíte, zkuste jednoduchou mudru. Tedy takovou jógu prstů. Za krkem vás uvolní to, když….

„Prostředníček a prsteníček jsou u obou rukou napnuté dovnitř a ostatní prsty míří vzhůru. Ruce položíme volně na stehna. Dýcháme zhluboka a pomalu. Mudra uvolňuje šíji a ramena.“

O autorovi: Ing. Josef Schrötter se v oblasti alternativní medicíny a léčitelství pohybuje desítky let. Patří mezi přední české psychotroniky a zaměřuje se především na energetickou terapii a lokalizaci patogenních energií. Provedl řadu experimentů s prokázanými výsledky, které byly publikovány v měsíčníku Regenerace, s nímž pravidelně spolupracuje. Napsal knihy Cesta do třetího rozměru s léčivými obrázky, Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly, Praktický Su-Jok – Zdraví na ruce a Ozdravení těla i ducha – Rady a recepty.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2017, www.eminent.cz

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít