Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Kozí Mejdan od čtvrtka 7.srpna do pondělí 11.srpna 2014
Přátelé,
již skoro 15 let na samotě Milkovice v Českém ráji chováme kozy a osly pro radost, nikoliv na maso, poskytujeme rozsáhlý prostor v rámci ekologické výchovy školním výletům, lidem dobré vůle možnost přijet si odpočinout od tlaku velkoměst nebo všedního života a pomoci při pracích na statku a v neposlední řadě pořádáme během srpnového úplňku kulturně-společenskou slavnost věnovanou kozám a svobodomyslnému způsobu života s názvem Kozí mejdan.

Letošní Kozí mejdan proběhne od čtvrtka 7. do pondělního rána 11. srpna 2014. Milkovice jsou u města Libáň v okrese Jičín, a to mezi Kopidlnem a Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady.

Po kliknutí na obrázek si můžete zvětšit nebo stáhnout letáček na letošní Kozí mejdan.

Kozí mejdan je nekomerční setkání ve volné přírodě, kde nenajdete pokladny,ploty, stánkaře, dealery, reklamy a ani předem vytvořený program. Přesto jsou zde k dispozici limonády, pivo, víno, bezmasá kuchyně, pekařské výrobky a samozřejmě muzika, divadlo, autorské čtení a další kulturní zážitky na dvou pódiích, ve stodole a na louce. To vše mezi stádem koz a oslů. To je také důvod, proč více než jinde návštěvníci dodržují to, že nic, ani nedopalky neodhazují na zem, ale vše umísťují do popelníků, košů a kontejnerů na odpad. Spát je možné ve vlastním stanu nebo pod širákem v sadu mezi stromy, případně v kupkách sena.

Na Kozím mejdanu není předem stanovený program. To znamená, že může přijet v podstatě každý a zahrát jak v rámci hudební kapely nebo zajamovat s jinými muzikanty. Stačí vzít tedy jen hudební nástroj. Aparát, nástrojovka a zvukaři na obou podiích jsou zajištěny. Chcete-li tedy v rámci muziky, divadla nebo autorského čtení lidem něco předvést, neváhejte a přijeďte, případě tuto informaci předejte těm, kterým by se mohla hodit. Dění na pódiích bude jako v předchozích letech přenášeno v živém přenosu na www.kozitelevize.cz.

Ještě je dobré vědět, že v blízkém okolí je celá řadarestaurací s teplým jídlem a obchodů nejen s potravinami.

Se srdečným pozdravem a přáním prožití krásného léta

Za Spolek přátel koz
Stanislav Penc
Tel: 605/701081

Informace o Milkovicích: www.milkovice.cz
Další informace o našich aktivitách: c

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít