Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Liščí ohon vyhráli chomutovští středoškoláci
Hra o liščí ocas aneb Co víš o energetice, pod tímto názvem proběhlo na jevišti Klicperova divadla v Hradci Králové (17. 12. 2014) celostátní finále soutěže třídních družstev středních škol z celé ČR.

Ve finále, do kterého se nejlepšími výsledky v korespondenčním kole kvalifikovalo pět družstev, nakonec zvítězil tým chomutovské střední energetické školy ve složení Jakob Daňo, Marek Jenčík a Petr Žižka. Získali největší počet bodů v testech fyzické zdatnosti a manuální zručnosti, což jim spolu s dobrým výsledkem ve vědomostním testu zajistilo první místo. Druzí byli průmyslováci z Brna a třetí skončil tým Gymnázia Jírovcova z Českých Budějovic, který byl nejlepší ve vědomostním kvízu. Čtvrtou příčku obsadil tým Gymnázia Václava Hraběte z Hořovic s jedinou zástupkyní dívek, pátou druhé družstvo SPŠ a VOŠ Brno.

V roli moderátorky vystoupila Michaela Doubravová, o hudební zpestření soutěže se postaral Roman Tomeš Band. Z plného hlediště povzbuzovali soutěžící vedle jejich pedagogů také studenti královéhradeckých škol SPŠ Hradební, ZŠ Jiráskovo náměstí a Gymnázia Boženy Němcové. Dva z nich dostali možnost si soutěžní disciplíny na pódiu vyzkoušet. Vítězem diváckého písemného testu „Co víš o energetice“ se stal Lukáš Hepner ze SPŠ Hradební.

Soutěž je pravidelným pololetním vyvrcholením osvětového projektu „Energie – budoucnost lidstva, jenž je součástí vzdělávacího programu společnosti ČEZ. Od roku 2000 se na českých základních a středních školách uskutečnilo přes 4950 besed, kterých se zúčastnilo téměř 187 tisíc chlapců a děvčat ve věku od 14 do 19 let.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít