Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Medicinské karty jsou silou lidské duše - recenze
Jak známo, energie a symbolika zvířat provází lidstvo v celé jeho historii ve všech domorodých kmenech. Tam se dodnes tato moudrost udržuje a je jen na škodu „civilizovaného člověka“, že o ni přicházíme. Je dobře, že tu jsou například karty a knížka, která se moudrostí, vlastnostmi a magií zvířat zabývá do podobné hloubky, s velkou úctou a pokorou. Zvířecí poselství jsou jasná. Jejich moudrost je srozumitelná, jasně daná v příbězích a podobenstvích.

My jsme TA zvířata…

… mají různé vlastnosti, které vystupují na povrch v různých situacích různě. Jinak reaguje na nebezpečí sokol, jinak svišť. A právě to Medicinské karty dokáží přesně určitě a přinést nám úlevu, poučení a možná i směr. Budeme se podobat každému zvířeti, vezme si jeho energii, jeho odkaz pro vyřešení své situace. Zprvu jsem si myslela, že to budou těžké karty na chápání i výklad, ale opak byl pravdou. Nejsou to těžké karty, naopak – velmi poetické. Jejich pochopení je čtivé, jednoduché, logické a s každým dalším zvířetem jako bych tušila, co bude následovat, jaká bude ta skrytá moudrost dalších stran této knihy.

Výklad je nádherná souhra člověka a zvířete

V jednu duši a jedno tělo. Někdy až tak moc. Ano… A když se tyto karty rozpovídají rozložené do výkladu, je to symfonie informací, pocitů, vjemů a souvislostí. Příležitosti, kdy budete po těchto kartách sahat, mohou být různé – většinou to jsou ale chvíle, kdy se potřebujete dostat do hloubky řešené záležitosti. Kdy chcete proniknout k samotnému kořenu problému, kdy se odpovědi nebojíte. Protože někdy vás třeba jemná karta Srnky postaví čelem k démonovi vlastní duše a budete se mu muset podívat do očí. Jindy dostanete vyčiněno, že z vašeho života zmizel nadhled, zmizela vám ze života energie bojovníka, že jste porušili slib a někomu ublížili… Karty si neberou servítky a jejich významy jsou košaté, takže si v nich každý přečte pár informací, které ho zasáhnou.

Chceme-li pochopit koncepci magické síly (mediciny) tak, jak ji nacházíme u severoamerických indiánů, musíme nejdříve pojem medicína blíže definovat. Vztahuje se čemukoliv, co zlepšuje vzájemné spojení Velkého Tajemství s veškerým životem. Zahrnuje léčení těla, mysli a ducha. Tato „medicína“ představuje rovněž cokoli, co přináší osobní sílu, zdatnost a pochopení.

Jednoduše řečeno, každé zvíře má své vlastnosti, svou symboliku, kterou najdeme v jeho vlastnostech, vzhledu, stylu života nebo v jeho typických zvyklostech. Často se díváme také na to, jak každé zvíře řeší problémy, ohrožení života, jak používá svou vlastní moudrost.

A otázky? Můžete se ptát jakkoliv… Třeba na to, jak co nejlépe přistoupit třeba k partnerské krizi? Co vnést do vztahu nyní?

Vyjít vám může třeba:

Ještěrka

Ještěrko – chceš se mnou snít? Cestovat po hvězdách? Za hranice času a prostoru, kde žijí vzdálené vize?

Medicina ještěrky je stinná stránka reality, kde se odvíjejí naše sny dávno před tím, než se rozhodnete jim dát fyzický projev. Kdyby chtěla, mohla si ještěrka vytvořit situaci, ve které by ji had snědl… Ještěrka je medicínou těch, kteří sní. Snící, ať již vás vidí v kouři dýmky nebo ve snu, vám vždy mohou pomoci spatřit stín. Stínem mohou být vaše strachy, naděje nebo právě to, čemu odoláváte, ale i to, co vás stále následuje a pohybuje se kolem vás jako poslušný pes.

Ještěrka vám možná říká, abyste věnovali pozornost svým snům a jejich symbolům. Udělejte si deník pro sny a zapisujte si vše, o čem se vám bude zdát. Rozhodně věnujte pozornost každému jednotlivému symbolu nebo opakujícím se vzorcům…“

Takže jak si nejlépe pomoct a prospět třeba tomu vztahu v krizi? Tyto šamanské karty našeptávají, že byste si mohli všímat více svých snů, ptát se snů, vnímat symboly a třeba i náhody kolem sebe. Odpovědi mohou přicházet ve snech…

O autorech:

David Carson: je spisovatel, který vyrostl v Oklahomně. Jeho předkové pocházeli z kmene Choctaw. Přednášel po celém světě. Nyní žije v Santa Fe, v Novém Mexiku.

Jamie Sams: je umělkyně a spisovatelka. Kořeny má v kmenech Čeroki a Seneca a ve Francii. Je autorkou několika knih a vykládacích karet.

Angela Wernecke: je ilustrátorkou a grafičkou, jejíž díla se objevila v četných pracích, které nějakým způsobem slouží léčení Země. Jejím úmyslem je spojit bytosti jiné než lidské úrovně, patřící do posvátné podstaty, s kolektivním vědomím lidí a vzbudit v divácích respekt a soucit s veškerým životem. Angela žije na severu Nového Mexika, kde prohlubuje svůj vztah k místu, účelu a příštímu duchovnímu přechodu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít