Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 11.-13. října 2014
Phillip Hacker-Walton ve svém blogu pro Kurier hodnotí práci Evropské komise. Walton kritizuje, že komise schválila podporu jaderné elektrárně Hinkley Point, přestože je podle něj finančně neúnosná.

Jak píší Frankfurter Allgemeine Zeitung a Der Spiegel, zelená energie dostává v Evropské unii mnohem větší dotace než jádro a uhlí. V roce 2012 byla energetika podpořena částkou 120 miliard eur, z čehož bylo 40 miliard věnováno na větrnou a solární energii a biomasu. Jaderná energetika musela vystačit s částkou 7 miliard eur. Z každé megawatthodiny vyprodukované v jaderné elektrárně pak bylo 20 eur použito na snížení jejích negativních dopadů.

Der Spiegel se dále věnuje osudu jaderné energetiky v Japonsku. Do reaktorů v elektrárně Fukušima je kvůli vysoké radioaktivitě stále nemožné se dostat, přestože od havárie uplynuly již více než tři roky. V budoucnu však bude jádro pro Japonsko hlavním zdrojem energie.

Německé spolkové země požadují přepočítání nákladů na odstoupení od jaderné energie, informuje Handelsblatt. Spolková rada zároveň vyzvala vládu, aby pojistila 35,8 miliard eur určených jako finanční rezerva pro odstoupení od jádra, a to pro případ krachu některého z provozovatelů elektráren.

Jak dále píše Handelsblatt, jednání o íránském jaderném programu budou pokračovat v úterý. Podle Abbase Araghchiho z íránského ministerstva zahraničí se bude jednat o klíčovou fázi rozhovorů. Pokud nyní nedojde ke shodě, bude muset dojít k prodloužení lhůty na ukončení sporu.

Evo Morales, který se stal již potřetí prezidentem Bolívie, slíbil, že nechá vybudovat jadernou elektrárnu, která bude dodávat energii do hlavního města Sucre, informuje Die Zeit.
Francie má v plánu odstavit do deseti let 22 jaderných elektráren, přestože je jimi tamní energetika tvořena až z 80%. Jak píše Die Welt, poslanci schválili návrh prezidenta Francoise Hollanda týkající se snížení počtu atomových elektráren. Jablkem sváru mezi Francií a Německem však i nadále zůstává nejstarší jaderná elektrárna ve Francii Fessenheim, která se nachází v blízkosti hranic s Německem.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít