Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 13.-15. prosince 2014
Jak píší Kurier, Der Standard, Süddeutsche Zeitung, Passauer Neue Presse, Die Zeit a Der Spiegel, v parlamentních volbách v Japonsku zvítězila strana dosavadního premiéra Šinzó Abe. Ten získal značný počet hlasů i přesto, že prosazuje návrat k jaderné energii, k čemuž se staví většina Japonců negativně. V současnosti jsou však všechny reaktory stále odpojeny.

Jak sdělil Matthias Hartung, předseda představenstva společností RWE Generation a RWE Power, koncern RWE zamítnul zhruba před dvěma lety návrh na rozštěpení společnosti, informuje Wirtschaftswoche. Hartung dále poznamenal, že po odstoupení od jaderné energie nebude možný okamžitý přestup na obnovitelné zdroje. Až do roku 2050 bude potřeba rezerva sestávající z konvečních zdrojů energie o objemu 60 gigawatt.

Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila, že kvůli odstoupení od jaderné energie je potřeba vybudovat v Bavorsku nové elektrické vedení, píší Handelsblatt a Passauer Neue Presse. Reagovala tak na svého bavorského protějška Horsta Seehofera, který výstavbu nového vedení odmítá.

Jak píše Rainer Baake ve svém článku pro Die Zeit, německá „Energiewende“ skutečně funguje. Od roku 2010, kdy bylo schváleno odstoupení od jaderné energie, stoupla roční produkce obnovitelných zdrojů o 114 terawatthodin a výroba proudu v jaderných elektrárnách klesla o 72 terawatthodin. Proud z obnovitelných zdrojů tedy vykompenzoval odpojení jaderných elektráren.

Jaderná elektrárna Grohnde v Dolním Sasku je od pátku znovu v provozu, informuje Die Welt. Elektrárna byla odpojena z důvodu závady na turbíně. K úplnému odstavení elektrárny by mělo dojít v roce 2021.

Jak dále píše Die Welt, již více než 3000 zákazníků si pořídilo tarif společnosti Maxenergy sestávající výhradně z energie z jaderných elektráren (viz monitoring ze dne 12.12.2014). Celkově klesnul v loňském roce podíl jaderné energie z 17,6% na 15,4% oproti roku 2011.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít