Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 18.-20. října 2014
jehož rámci hovoří o důsledcích havárie v jaderné elektrárně Fukušima, píší Oberösterreichische Nachrichten. Podle Kobajašiho je nespravedlivé, že odškodnění získali jen lidé žijící v okruhu 20 km od elektrárny. Navíc kritizuje, že se vláda ihned postavila za provozovatele elektrárny, společnost Tepco. Dále se mu příčí skutečnost, že děti žijící v blízkosti Fukušimy musí nosit dozimetry a být tak jakýmisi pokusnými králíky. Kobajaši také varuje před stavbou elektrárny Hinkley Point.

Jak informuje Der Standard, japonská ministryně průmyslu a obchodu Yoko Obuči odstoupila z úřadu. Důvodem je skandál týkající se finančních příspěvků. Obuči měla za úkol prosadit návrat k jaderné energetice.

Vědci podílející se na průzkumu podzemních štol, které se nacházejí nedaleko rakouské obce St. Georgen an der Gusen, učinili pozoruhodný objev, píše dále Der Standard. Zjistili, že podzemní síť chodeb, kterou vybudovali nacisté k výrobě zbraní, měla po válce sloužit jako úložiště radioaktivního odpadu. Vyplývá to ze záznamů Studijní společnosti pro atomovou energii z roku 1968.

Süddeutsche Zeitung píše o osudu fyzika Petera W., který se stal v 60. letech odpůrcem jaderné energie. Investoval proto do společnosti Solar Millenium AG, která měla v Kalifornii postavit největší solární elektrárnu na světě. Ta měla produkovat stejné množství energie jako atomový reaktor. Firma se však dostala do finančních problémů a Peter W. o své peníze přišel.

Energetický koncern RWE se ohradil vůči uzavření provizorního úložiště jaderného odpadu Gorleben, informuje Frankfurter Allgemeine Zeitung. Stejně učinila i společnost Eon. Koncerny také požadují náhradu za ušlý zisk v době bezprostředně po havárii elektrárny Fukušima, kdy musely být některé reaktory odpojeny. Zelení však odmítají vyjít energetickým koncernům vstříc.

Jak dále píše Frankfurter Allgemeine Zeitung, na sjezdu dolnosaských zástupců strany zelených se projednávalo frakování. Většina zúčastněných požaduje okamžitý zákaz frakování. Ostatní delegáti chtějí nejdříve odstoupit od jaderné energie, pak od hnědého a černého uhlí, následně od ropy a až v poslední řadě od zemního plynu.

V Mnichově se rozdávaly ceny Nuclear Free Future Award, které se udělují lidem, kteří se zasazují o budoucnost bez jaderné energie, informují Passauer Neue Presse a Die Welt. Letošními laureáty jsou bývalý zemský rada Hans Schuierer, který se postavil proti zařízení ve Wackersdorfu pro zpětné využití jaderného odpadu, a lékař Edmund Lengfelder. Ten zřídil v Černobylu zdravotní středisko, ve kterém ošetřoval pacienty, kteří onemocněli po havárii v tamní jaderné elektrárně.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít