Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 22.-24. listopadu 2014
Jak píší Oberösterreichische Nachrichten, Der Standard, Kurier, Salzburger Nachrichten, Wirtschaftswoche, Passauer Neue Presse a Die Zeit, přestože ve vyjednávání o íránském jaderném programu došlo v posledních dnech k významnému posunu, šance na ukončení sporu jsou nízké. Do pondělka by mělo dojít alespoň k prozatímní dohodě. Pokrok v jednání zapříčiňuje zejména Francie a Velká Británie. Podle Íránu by lhůta na ukončení konfliktu mohla být o rok prodloužena.

Zástupci rakouských regionů Waldviertel a Weinviertel předali ministrovi životního prostředí Andrä Rupprechterovi petici s více než 700 podpisy, která se ohrazuje vůči vybudování českého úložiště jaderného odpadu poblíž hranic s Rakouskem. Jak informuje Kurier, před nedávnem se uskutečnil sběr podpisů pro obdobnou petici, přičemž se jich podařilo získat přes 5000.

Německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel sdělil v rozhovoru pro Kurier, že jaderná energie je v Evropě na ústupu už jen z toho důvodu, že je příliš drahá. Každý rok se tedy odstaví více atomových elektráren, než kolik se jich postaví. Podle Gabriela se navíc výstavba nové jaderné elektrárny vyplatí pouze v případě, že je dotována státem.

Čínu a Japonsko postihlo zemětřesení, píše Der Standard. Jaderná elektrárna Kašiwazaki Kariwa, která leží nedaleko zasažených oblastí, nebyla poškozena. Elektrárna, která je momentálně odstavena, je se svou kapacitou 8,2 milionů kilowatt nejvýkonnější atomovou elektrárnou na světě.

Jak dále informuje Der Standard, Jihoafrická republika pokrývá 90% spotřeby energie z bohatých zásob uhlí. Prezident Jacob Zuma však oznámil, že z důvodu oživení tamní ekonomiky hodlá přeměnit trh s energiemi tak, aby se skládal nejen z uhlí, ale i z obnovitelných zdrojů, zemního plynu a jaderné energie.

V minulém roce se v Bavorsku vyprodukovalo 90 852 gigawatthodin proudu, tedy o 3,1% méně než o rok dříve. Jak uvádí Passauer Neue Presse a Die Welt, jaderná energie se na této bilanci podílela 47,3%.

Čínský jaderný koncern CGN Power se snaží dostat na burzu, informuje Handelsblatt. Pro investory by mělo být vytvořeno 8,82 milionů akcií.

Bavorský předseda vlády Horst Seehofer podepsal na návštěvě Číny dokument, podle něhož se Bavorsko hodlá i nadále podílet na čínském jaderném výzkumu, píše Der Spiegel. Margarete Bauseová ze strany zelených kritizovala Seehoferův postoj. Podle ní je pokrytecké, že je Seehofer na jedné straně příznivcem přestupu na obnovitelné zdroje, ale na straně druhé podporuje jadernou energii.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít