Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 29. listopadu – 1. prosince 2014
Jak informují Oberösterreichische Nachrichten a Salzburger Nachrichten, v jaderné elektrárně v belgickém Tihange vypuknul v neděli požár. Reaktor se sám vypnul a oheň byl okamžitě uhašen. Zatím není jasné, kdy bude reaktor znovu uveden do provozu. Událost by ale mohla ovlivnit zásobování energií v celé zemi.

Jak píše Heike Hausensteinerová ve svém komentáři pro Salzburger Nachrichten, před havárií ve Fukušimě měla japonská vláda v úmyslu postupně odstavit atomové elektrárny. Nynější vláda je však ovlivněna atomovou lobby a zdráhá se tedy vzdát se jaderné energie.

Jak píše Der Standard, pokles cen oleje má pozitivní vliv na japonskou ekonomiku. Země totiž musí kvůli odpojeným jaderným elektrárnám zavádět olej a plyn.
Francouzská vláda hodlá vyvinout systém, který by rozpoznal a odchytil drony přelétávající nad jadernými elektrárnami, informuje dále Der Standard. Přelety malých bezpilotních letounů by totiž mohly představovat bezpečnostní riziko. Vláda na projekt vyčlenila částku jeden milion eur.

Jak dále píše Der Standard, Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) se sídlem ve Vídni se stala terčem počítačového viru Regin. Virus byl údajně vyvinut západními tajnými službami. Regin se zaměřil na íránský jaderný program a na interní komunikaci mezi zaměstnanci IAEA. Rakouská strana již podnikla kroky k prošetření případu.

Zadlužený energetický koncern Eon má v plánu vzdát se jaderné energie, plynu a uhlí, informuje Die Zeit. Společnost se chce v budoucnu věnovat obnovitelným zdrojům a energetickým sítím.

Ministři životního prostředí spolkových zemí Schleswig-Holstein a Baden-Württemberg, Robert Habeck a Franz Untersteller, varují před zbytečným oddalováním budování konečného úložiště jaderného odpadu píše Die Welt. V původním plánu se počítá s tím, že místo pro úložiště bude nalezeno do roku 2031. Podle spolkové ministryně životního prostředí Barbary Hendricksové a prezidenta úřadu pro radiační ochranu Wolframa Königa je však nereálné, že by k uskladnění radioaktivního materiálu došlo dříve než v roce 2050.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít