Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ve dnech 6.-8. prosince 2014
Jak píše Der Standard, zástupkyně strany zelených Eva Glawischnigová se vyjádřila negativně vůči renesanci jaderné energie v Evropě. Zároveň se vyslovila pro další rozšiřování obnovitelných zdrojů energie.

Třetí reaktor ukrajinské jaderné elektrárny Záporoží, který se automaticky odpojil v důsledku poruchy, je opět v provozu, informuje dále Der Standard. Ministr energetiky Vladimir Demčišin sdělil, že porucha nepředstavovala žádné nebezpečí a neovlivnila ani dodávky proudu.

Jak dále píše Der Standard, indický tvůrce Praved Krishnapilla natočil film Nuclear Lies pojednávající o indickém jaderném programu. Zaměřil se přitom jak na protesty proti programu, tak i na snahy o jejich potlačení.

Skupina školáků z bavorského města Icking uspořádala akci upozorňující na nebezpečí spojená s odstoupením od jaderné energie, informuje Süddeutsche Zeitung. Jak sdělil jeden z obyvatel města, Volker Kullmann, ačkoli je odpůrcem jaderné energie, s „Energiewende“ nesouhlasí. Až totiž dojde k odpojení atomových elektráren a namísto nich se začnou využívat uhelné elektrárny, bude situace ještě horší.

Frankfurter Allgemeine Zeitung přináší reportáž z jaderné elektrárny Zwentendorf. Jedná se o jedinou atomovou elektrárnu v Rakousku a také jedinou atomovou elektrárnu,která nebyla nikdy uvedena do provozu. Je také jako jediná zpřístupněna veřejnosti.

Rozštěpení energetického koncernu Eon vzbuzuje obavy, že společnost nebude mít dostatek finančních prostředků na zaplacení odstavení a demolice jaderných elektráren, píše dále Frankfurter Allgemeine Zeitung. Německá vláda proto nechá přezkoumat, zda má Eon dostatečnou finanční rezervu.

Ačkoli Catherine Ashtonová předala úřad zmocněnkyně EU pro zahraniční věci své italské kolegyni Federice Mogheriniové, zůstává i nadále vyslankyní EU pro vyjednávání o íránském jaderném programu, informuje Handelsblatt.

Energetický institut v Heidelbergu počítá každý rok, kolik energie Němci spotřebují na osvětlení svých domů během vánočních svátků. Jak píše Die Zeit, vědci dospěli k závěru, že Němci spotřebují zhruba tolik energie, kolik vyprodukuje středně velká jaderná elektrárna.

Energetický koncern EnBW podal žádost na vybudování přístaviště, ze kterého by odvážel jaderný odpad, informuje Die Welt. Společnost hodlá lodí přepravovat radioaktivní palivové tyčové z odstavené elektrárny Obrigheim do 50 kilometrů vzdáleného provizorního úložiště v Neckarwestheimu.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít