Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 12. prosince 2014
Jak píší Kurier, Der Standard a Handelsblatt, Rusko a Indie hodlají prohloubit spolupráci v oblasti jaderné energetiky. Ve čtvrtek země podepsaly dohodu, podle níž by mělo Rusko dodat Indii v příštích dvaceti letech 12 reaktorů.

Jak sdělil hornorakouský zemský rada pro životní prostředí Stephan Pernkopf, Horní Rakousko hodlá využívat čistě obnovitelné zdroje energie, informuje dále Der Standard. Podle Pernkopfa podporují občané snahu stát se nezávislými na atomové energii a fosilních zdrojích.

Sociálně demokratická strana Německa (SPD) a strana zelených požadují, aby energetické koncerny povinně odkládaly část peněz do garančního fondu, ze kterého by se následně zaplatilo odstavení a demolice elektráren, píše Frankfurter Allgemeine Zeitung. Tím by došlo k rozpuštění jiného fondu, ve kterém je v současnosti 36 miliard eur. Podle odborníků by však tento krok byl v rozporu s ústavou.
Německá ministryně životního prostředí Barbara Hendricksová reagovala na dopis svých kolegů ze spolkových zemí Schleswig-Holstein a Baden-Württemberg a ujistila je, že zřízení konečného úložiště jaderného materiálu do roku 2050 je reálné. Jak informuje Die Welt, do roku 2022 by měl být uveden do provozu důl Konrad jakožto úložiště lehce a středně radioaktivního odpadu.

Tarif Maxatomstrom sestávající výhradně z energie z jaderných elektráren, který nabízí společnost Maxenergy, si našel velkou řadu příznivců, píše dále Die Welt. Během prvního týdne si tarif pořídily již více než 3000 zákazníků. Tarif podporuje i celá řada význačných osobností, mimo jiné bývalý šéf britské sekce Greenpeace Stephen Tindale. Podle něj je energetická krize natolik citelná, že je třeba hledat alternativu i v jaderné energii.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít