Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 17. července 2014
Oberösterreichische Nachrichten, Kurier, Der Standard, Frankfurter Allgemeine Zeitung a Die Welt píší o šedesátých narozeninách německé kancléřky Angely Merkelové. Ve všech článcích je zdůrazňován přínos Angely Merkelové pro přechod od jaderné energetiky k obnovitelným zdrojům energie.

Ve středu proběhla v Bratislavě schůzka rakouského kancléře Wernera Faymanna a slovenského premiéra Roberta Fica, píší Salzburger Nachrichten. Podle Faymanna se politici neshodnou pouze v jedné oblasti, a tou je jaderná energetika. Zatímco Rakousko je jejím odpůrcem a tíhne spíše k obnovitelným zdrojům energie, Slovensko zastává opačný názor.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Javad Zarif sdělil, že hodlá dodržet původní lhůtu pro skončení vyjednávání o jaderném programu, tedy 20. července. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v pátek, píše Der Standard.

Japonský úřad pro atomovou energii povolil obnovení provozu ve dvou reaktorech spadajících pod jadernou elektrárnu Sendai, informují Der Standard, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Wirtschaftswoche, Die Zeit a Der Spiegel (viz monitoring ze dne 16. 7. 2014). Podle analýzy agentury Kyodo se 55,2% Japonců vyslovilo proti obnovení provozu jaderných elektráren. Návrat k jádru prosazuje především japonská vláda, která je propojena s atomovou lobby. Společnosti Kyushu Electric Power, která je provozovatelem elektrárny Sendai, vzrostly akcie o 0,8%. Japonský úřad pro atomovou energii dosud obdržel 19 žádostí o znovuuvedení jaderných elektráren do provozu.

Pro Německo je z ekonomického hlediska nevýhodné prodlužovat jednání o íránském jaderném programu, píše Handelsblatt. Čím déle totiž bude trvat spor s Íránem, tím déle budou vůči Íránu uplatňovány sankce. Mezi lety 2010 a 2012 tak německé firmy přišly o více než 70 miliard dolarů.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP). Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít