Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 1. října 2014
8. října by měla Evropská komise definitivně rozhodnout, zda poskytne finanční pomoc na výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point ve Velké Británii, píší Oberösterreichische Nachrichten. Rakouská strana zelených je připravena proti rozhodnutí protestovat a v případě přidělení dotace podat stížnost k Soudnímu dvoru EU. Deník zároveň zveřejnil dopis čtenáře Josefa Buchnera, který upozorňuje na rizika jaderné energetiky a požaduje, aby Rakousko proti výstavbě elektrárny zakročilo.

Jak informuje Süddeutsche Zeitung, v Bavorsku možná brzy vzniknou přečerpávací vodní elektrárny. Odborníci z Bavorského zemského úřadu pro životní prostředí (LfU) vytipovali šestnáct míst, kde by mohly stát elektrárny schopné vyprodukovat až 11 000 megawatt energie. To se rovná výkonu zhruba jedenácti jaderných elektráren.

Wirtschaftswoche přinesl rozhovor s německým rozhodcem Klausem Sachsem. Sachs upozorňuje na skutečnost, že Vattenfall není jediný energetický koncern, který žaluje Německo za odstoupení od jaderné energetiky. Stejně učinily i společnosti Eon, RWE a EnBW. Zatímco Eon, RWE a EnBW se jakožto německé firmy mohly obrátit na ústavní soud, Vattenfall musel využít rozhodčí soud. Podle mezinárodních smluv má přitom nárok na odškodnění.

Francouzští poslanci Hervé Mariton a Marc Goua protestují proti plánovanému odstavení jaderné elektrárny Fessenheim, píše Handelsblatt. Podle nich by se částka za její uzavření vyšplhala na nejméně 5 miliard eur. Ministryně životního prostředí a energetiky Ségolène Royalová označila tento údaj za nesprávný. Připustila ale, že je možné, že k uzavření elektrárny dojde později než do roku 2016, jak se původně plánovalo.

Jak píše Passauer Neue Presse, podle sdělení japonské ministryně průmyslu Juko Obuči budou znovu uvedeny do provozu atomové reaktory na jihozápadě země, a to i přesto, že se zde nachází aktivní vulkány. Nedávný výbuch sopky Ontake tedy plánovaný restart jaderných elektráren neovlivnil.


Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít