Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Středa 24. 7.

Polojasno
29°C /16°C
Čtvrtek 25. 7.

Polojasno
30°C /17°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 2. října 2014
Obnovitelné zdroje se staly největším zdrojem energie, píší Handelsblatt, Passauer Neue Presse, Der Spiegel a Die Welt. Vodní, solární a větrná energie tak spolu s bioenergií připravily hnědé uhlí o prvenství. Zatímco obnovitelné zdroje se v uplynulých devíti měsících na celkovém objemu vyprodukované energie podílely z 27,7%, jaderná energie jen z 16%.

Společnost Eon požaduje od německé vlády odškodnění ve výši 380 milionů eur, informují Handelsblatt, Die Zeit a Der Spiegel. Má se jednat o kompenzaci za ušlý zisk během tříměsíčního období po havárii v elektrárně Fukušima, kdy se Německo rozhodlo odpojit od sítě sedm nejstarších jaderných elektráren v zemi. Eon také oznámil, že nehodlá financovat uskladnění kontejnerů Castor na jiném místě než v plánovaném úložišti Gorleben.

Jak informují Passauer Neue Presse a Die Welt, německá strana zelených zkritizovala postoje ministryně průmyslu a energetiky Ilse Aignerové. Ministryně podle nich neuznává změnu klimatu a rizika jaderné energie a snaží se chránit obchodní modely energetických koncernů.

Rozhodnutí evropského komisaře pro hospodářskou soutěž Joaquína Almunia, poskytnout finanční podporu na výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point, vyvolalo vlnu kritiky. Jak píše Der Spiegel, Almunia přislíbil provozovateli elektrárny, francouzské společnosti EDF, nadstandardní podmínky. Ekologické organizace a ekologicky smýšlející členské státy EU upozorňují na skutečnost, že u obnovitelných zdrojů energie by bylo něco takového nemyslitelné.

Na saských skládkách by mělo do roku 2017 skončit 15 000 tun suti z jaderných elektráren, informuje Die Welt. Už od roku 2012 může být na skládkách v obcích Cröbern a Wetro uloženo ročně až 1000 tun suti z každé jaderné elektrárny.

Dnes je Úterý 23.07.2019
Dnes má svátek: Libor
Zítra má svátek: Kristýna
východ slunce 04:24
západ slunce 19:54
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít