Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /17°C
Pondělí 22. 7.

Polojasno
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 8. října 2014
Evropská komise by dnes měla rozhodnout o podpoře výstavby jaderné elektrárny Hinkley Point, píší Oberösterreichische Nachrichten, Süddeutsche Zeitung a Die Welt. Proti návrhu již vystoupila řada politiků a ekologických organizací. V případě kladného rozhodnutí je Rakousko připraveno dát případ k Evropskému soudnímu dvoru. Spolkový kancléř Werner Faymann upozorňuje na skutečnost, že zatímco elektrárně Hinkley Point by byla odbytová cena garantována na 35 let, u větrné energie by to bylo pouze 13 let. Navíc by byla jedna megawatthodina dotována dvakrát vyšší částkou než je tomu u větrné energie. Rakušané se také obávají, že by kladné rozhodnutí mohlo spustit plánovanou výstavbu dalších dvou bloků jaderné elektrárny Temelín. Energetický koncern ČEZ požaduje odbytovou cenu 110 eur za megawatthodinu, a to po dobu 25 let.

Salzburger Nachrichten přinesly článek o životě obyvatel Japonska po havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Řada podniků se dožaduje opětovného spuštění atomových elektráren, protože ceny proudu stouply o 40%. Přesto se většina Japonců staví k jaderné energii negativně.

Podle výsledků průzkumu veřejného mínění označilo téměř 65% Němců odstoupení od jádra a přestup na obnovitelné zdroje energie za dobrý krok, informuje Die Welt. Pouze každý desátý obyvatel Německa „Energiewende“ zcela odmítá. U občanů však klesá důvěra v politiky a jejich schopnost adekvátně provádět přestup z jádra na obnovitelné zdroje. „Energiewende“ navíc nepřinesla nová pracovní místa.

Dnes je Sobota 20.07.2019
Dnes má svátek: Ilja
Zítra má svátek: Vítězslav
východ slunce 04:20
západ slunce 19:58
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít