Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 9. října 2014
Evropská komise schválila finanční podporu pro výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point, píší Oberösterreichische Nachrichten, Salzburger Nachrichten, Kurier, Der Standard, Handelsblatt, Die Zeit, Die Welt a Der Spiegel. Z 28 komisařů hlasovalo 16 pro návrh, 5 bylo proti, zbylí členové komise nebyli přítomní. Rakousko hodlá na protest podat žalobu k Soudnímu dvoru EU. Podle rakouských politiků může vést schválení dotace k boomu výstavby jaderných elektráren v celé Evropské unii.

Salzburger Nachrichten se zamýšlí nad otázkou, jak rozhodovat o tom, která energetická odvětví by měla být finančně podporována. Schválení dotace pro jadernou elektrárnu Hinkley Point odporuje principům volného trhu. Jaderná energetika by totiž bez finanční podpory nebyla schopná konkurovat jiným odvětvím.

Ve vzdálenosti zhruba deseti kilometrů od indické jaderné elektrárny Kalpakkam došlo k incidentu, při němž jeden z hlídačů zastřelil své tři kolegy, informuje Der Standard. Chod elektrárny nebyl nijak narušen.

Jednání o íránském jaderném programu budou od příštího týdne pokračovat ve Vídni, informuje dále Der Standard. Rozhovorů se budou účastnit pouze Spojené státy a Írán. V současné době se v Íránu nachází skupina inspektorů z Mezinárodní agentury pro atomovou energii (IAEA). Jak píše Passauer Neue Presse, podle Íránu má dosavadní průběh jednání pozitivní vývoj.

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít