Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


MUNROE A JEJICH VEČÍREK
Loni se na hudební scéně objevilo psychedelické duo MUNROE, které se ohlásilo debutovým videoklipem Z čistého nebe. Jan Kunze a Vladimír Jaške, jež projekt tvoří, vsadili na černobílou estetiku, hudební minimalismus a syrovost. Stejně tomu je i u nového klipu s názvem Večírek, který dvojice spolu s producentem Kayem Buriánkem (Sunshine), právě představuje.

V novince Večírek se střídají psychedelické sloky s hutnými refrény postavenými na přímočarém kytarovém riffu. Pod tím vším duní šamanské kotle, tentokrát mnohem důrazněji. „Klip k písni Večírek volně navazuje na první videoklip Munroe Z čistého nebe, a to nejen černobílou estetikou, ale i celkovým pojetím a příběhem,“ komentuje klip zpěvák Jan Kunze.

„Také se v něm mimo kapelu poprvé objevují ještě další postavy. Podivní freakové, za jejichž účast by se nemusel stydět ani ten nejdekadentnější večírek,“ pokračuje Honza.

„Večírky, na které se rádi vracíme, musí mít v sobě napětí i mystiku. Pokud na večírku někoho nového nepoznáš nebo něco nového nepochopíš, nestál za nic,“ tvrdí druhá polovina projektu, kytarista Vláďa Jaške.

Projekt MUNROE je minimalistický rock, který si zakládá na černobílém pojetí, temnotě, tajemství, psychedelii a jednoduchosti. Po hudební stránce je charakteristický syrovostí, výraznými riffy, silnými refrény, ale i divokým projevem. Vystačí s elektrickou kytarou, zpěvem a jednoduchou bicí smyčkou.

„Jsme písničkáři. Trochu temnější, možná dramatičtější, ale pořád písničkáři. Nechceme moc chodit kolem horké kaše. Spíš chceme věci říkat přímo a stručně,“ přibližuje tvorbu Munroe Vláďa.

Singl i video Večírek sledujte na kanále YouTube nebo www.munroe.tv. Premiéra proběhla na hudebním serveru iReport.cz.


Produkce: Kay Buriánek a MUNROE
Mix a mastering: Bernd Burgdorf pro Empire 7 (spolupracoval se Sunshine, Green Day, Juliette and the Licks, Pink, Linda Perry, atd.)
Host: Roman Vícha (drum loops)

EP, které vyšlo na podzim je ke stažení zde.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít