Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Myšlenky štěstí zvou strachy na čaj… - recenze
Strachy nejsou žádné skutečnosti, často jsou to jen děsivé myšlenky nebo pocity. Proto je neodsuzuj, ale místo toho je pozvi na čaj. Nabídni jim sušenky a popovídej si s nimi. Poslechni si, co ti potřebují říct. Když máme dost odvahy na to, abychom byli s tím, co nás děsí, získáváme hlubokou moudrost.

Pojďte se na chvilku zamyslet nad strachem. To je karta, která mne asi nejvíce příjemně ovlivnila z celého tohoto nenápadného balíčku karet Myšlenky štěstí od Kris Carrové. Mladá žena žijící zdravý životní styl vytvořila tyto kartičky, díky kterým rozdává to, co lze nazvat čistou esencí štěstí, duševního pohodlí a snad i mnoha nadějí, které právě díky tomuto myšlenkovému nastavení mohou vstoupit do života.

Pozvěte své strachy na čaj

Věřte, že je to nejlepší řešení. Před strachem se neschováme, se strachem nemůžeme bojovat, protože tím jen posilujeme strach ze strachu. Ale když ho vyslechneme, rázem se nejen dozvíme, čeho přesně se bojíme, ale také dostaneme šanci tyto příčiny vyřešit. Řekněme, že jsem tuto myšlenku zkoumala i z psychologického hlediska, k ruce jsem měla i psychiatrickou příručku o panických atakách a úzkostech. A lze tu vysledovat stejný princip. Přijmout pocit, který prožívám a který mne paralyzuje. Přijmout ho – nechat ho projít, čím se samotná intenzita o něco snižuje. Když to budete dělat pravidelně, s každým záchvatem strachu takto pracovat, snižuje se jeho běs a najednou se stane tím, co už dokážete posadit za stůl a nabídnout tomu sušenky. A obrazně - začnete si s ním povídat, hledat příčiny, hledat kořeny. I to může být ale dlouhá cesta a možná padne mnoho slz, ale…

… jednoho dne ten strach opravdu nepřijde, nebo to budou jenom náznaky, které budou jen připomínat jako staré jizvy, ty bolavé rány.

A pak třeba bude čas si vytáhnout novou kartu, která otevře další dveře. Víte, když člověk překročí sám sebe, objeví nekonečno možností….

Zvol lásku

Když se před tebou objeví překážky nebo konflikt, rozhodni se pro lásku. Utrpení, pochybnosti a zklamání – to vše dokáže láska proměnit. Ukazuj svoji lásku odvážně. Ukazuj svou lásku otevřeně. Ukazuj svoji lásku bez očekávání. Je bezpečné lásku dávat a přijímat. A pokud by pro tebe bylo těžké milovat sebe samu, začni zvenku a propracuj se k tomu. Projevování lásky k druhým může být brána, jak ji pocítit k sobě.

Takže se zdá, že je čas dát prostor lásce. Strach uvolnil prostor pro jinou emoci, může být něco lepšího?

Také se říká, že strach a láska nemůžou existovat vedle sebe. Vždy má navrch jenom jedna z těchto emocí. I když se můžou střídat s krátkou intenzitou, vždycky to žezlo v naší hlavě převezme jenom jedna. Takže zvěte své strachy na čaj a pěstujte lásku…

Tyhle kartičky v tom můžou velmi dobře pomoci, protože ve svých sděleních shrnují staré známé pravdy, jež si neškodí občas připomínat!

O autorce:

Kris Carr je americká propagátorka zdravého stravování, motivuje své čtenáře k tomu, aby mysleli pozitivně, lépe poslouchali své tělo a po své vlastní zkušenosti se zákeřnou nemocí se těmto aktivitám věnuje opravdu na sto procent, formou knih, motivačních karet i workshopů. Propaguje heslo – šíleně, sexy a zdravě! No, a právě tom v tom volném, nekonvenčním přístupu k myšlenkám a životu je právě klíč k naplněnému životu jako takovému. www.kriscarr.com

Lori Portka nakreslila ty veselé a svižné obrázky, jež dodávají energii. Je to také americká umělkyně, která se zabývá obrázky s léčivým a motivačním charakterem. Protože právě takový je život. Více obrázků si můžete zhlédnout na www.loriportka.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com

autorka recenze: Renata Petříčková





Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít