Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Na světě je bez elektřiny 1,3 miliardy lidí
Každý pátý člověk na světě se musí obejít bez elektřiny. Tato skutečnost byla jedním z východisek světové energetické konference, která se za účasti 110 zemí světa konala tento týden v jihokorejském městě Tegu.

Zatímco vyspělé státy řeší přechod od neekologické energetiky pálení uhlí ke klimaticky šetrným zdrojům energie, jako jsou obnovitelné zdroje energie (OZE) a jaderné elektrárny, mají země třetího světa jiný problém – nedostatek elektřiny. Jak řekl šéf jihoafrické energetické společnosti Zola Tsotsi: Rozvojové země neřeší, z čeho proud vyrobí, protože mají problém vůbec zajistit dostatečné množství elektřiny pro průmysl a obyvatele.

Tlak na změnu energetického systému je dnes obrovský. Energetické společnosti a vlády stojí před trojí výzvou: energie musí být v budoucnu dostupné všem, navíc konkurenceschopné a šetrné ke klimatu. Odborníci se shodují, že nejenom ropa a zemní plyn, těžené klasickými nebo novými metodami (frakování), ale i OZE, jádro a uhlí budou utvářet světový energetický mix. Přesto ale uhlí, plyn a olej dosud tvoří 80% veškerého energetického trhu. I to je jeden z důvodů proč se stále nedaří alespoň zpomalit produkci emisí CO2, které stále rostou a podle nejnovějších odhadů mezivládního panelu pro změny klimatu (IPCC) by se Země mohla do roku 2100 oteplit až o 4,5 stupně Celsia.

Zdroje:
http://goo.gl/SszFfM
http://goo.gl/KpCjUO

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít