Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Na zasedání rakouské Národní rady byl přijat návrh týkající se české energetiky.
Na zasedání rakouské Národní rady byl z iniciativy politické strany Team Stronach přijat návrh týkající se české energetiky, píší Salzburger Nachrichten. Podle tohoto návrhu si koalice musí od české vlády vyžádat informace o plánované výstavbě úložiště jaderného odpadu a spolupracovat s českými úřady.

Dron neznámého původu přeletěl v úterý večer nad jadernou elektrárnou ve francouzském Marcoule, informuje Der Standard. V souvislosti s událostí nebyl nikdo zatčen a ani se nepodařilo dron najít. Od začátku října se jedná již celkem o dvacátý přelet.

Jak píše Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle německého ministra hospodářství a energetiky Sigmara Gabriela nebudou od zimy 2018/2019 stačit domácí zásoby energie. Pokud navíc budou odpojeny jaderné a uhelné elektrárny, budou muset být uvedeny do provozu elektrárny plynové, což povede ke zvýšení cen energií.

¾ jaderných elektráren na západě je starších 25 let, konstatuje Die Zeit. Zatímco ve Spojených státech činí průměrný věk atomových elektráren 33 let, v Evropské unii je to 29 let. Do roku 2040 musí být kvůli vysokému věku odpojeno na celém světě 200 jaderných elektráren. Náklady na jejich demolici by se mohly vyšplhat na zhruba 100 miliard dolarů. Doposud však nebyla vyřešena otázka, zda se vyplatí staré reaktory nahradit novými.

Jak informuje Der Spiegel, podle americké vlády leží šance na ukončení sporu o íránský jaderný program u 40-50%. Jednání vede představitelka EU pro zahraniční věci Catherine Ashtonová. Za íránskou stranu se rozhovorů účastní ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf. O víkendu se do jednání zapojí ministři zahraničí ostatních zemí.

Čínský energetický trh zažívá v posledních letech enormní nárůst, píše dále Der Spiegel. Jost Wübekke z Institutu čínských studií Mercator poznamenává, že obnovitelné zdroje, jaderná energie a plyn budou mít v budoucnu v Číně stále větší význam.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 20. listopadu 2014
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Der Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít