Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Návštěva zubaře před dovolenou
Jak vyplynulo z průzkumu, 60 % dotázaných neabsolvuje preventivní kontrolu u zubaře před svou dovolenou. Pouze 13,7 % Čechů navštíví svého zubaře před zahraniční dovolenou, přestože preventivní prohlídky stomatologové doporučují obzvláště, pokud lidé cestují do exotičtějších zemí, kde není zubní péče na tak vysoké úrovni.

Podle průzkumu pražské dentální kliniky Schill Dental Clinic si lidé zpravidla nezajdou na kontrolu ke svému zubaři před dovolenou. Na otázku Navštěvujete preventivně zubaře před dovolenou? odpovědělo 60 % respondentů negativně, 18 % navštěvuje občas preventivně zubaře před dovolenou a 13,7 % dotázaných svého zubního lékaře preventivně navštíví jen před zahraniční dovolenou. Pouhé 4 % dotázaných si nechá preventivně zkontrolovat chrup vždy před každou dovolenou. „Lidé v letních měsících zanedbávají péči o své zuby, ať už je to změnou prostředí, programu, návyků či dalšími faktory. To vede k častější tvorbě zánětů a zubních kazů, které se musí řešit zákrokem v ordinaci. Také samotná změna prostředí může přispět k tomu, že se ozve nějaký zubní problém, který jsme v domácím prostředí nepociťovali,“ uvádní MUDr. Alexander Schill z pražské Schill Dental Clinic a dodává: „pokud si chtějí lidé svou dovolenou užít, je lepší si na preventivní prohlídku před cestou zajít a dovolenou pak může pokazit jen špatné počasí a nikoliv bolavý zub.“

Lidé se nemusí obávat návštěvy zubaře, protože v moderních zubních klinikách dbají na to, aby byl zákrok bezbolestný a díky špičkovým technologiím, kvalitnějším materiálům a nejmodernějším přístrojům pro pacienta co nejpříjemnější.

Zajímavostí je, na co lidé myslí při samotném zákroku v zubařském křesle. Z průzkumu vyplynulo, že nejčastěji myšlenky směřují k probíhajícímu zákroku, necelá čtvrtina dotázaných se snaží myslet na příjemné věci, jako je například odpočinek, dovolená, přátelé a dokonce i sex. 23,2 % respondentů uvedlo, že při zákroku na nic nemyslí. 2 % dotázaných odpovědělo, že myslí také na to, kudy utečou či jestli by dokázali zubaře přeprat.

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít