Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Největší festival jídla a pití v Ústeckém kraji otvírá brány
Již tento pátek otvírá své brány největší festival jídla a pití v Ústeckém kraji. V areálu Zahrady Čech po dobu tří dnů budou moci návštěvníci ochutnat nejen českou kuchyni a domácí produkty, ale i kuchyni švýcarskou, molekulární, sushi, škeble a mnoho další. K vidění bude baristická show, kuchařskou show – souboj šéfkuchařů, cukrářské speciality nebo jak správně a chutně připravit zdravou stravu.
Vystoupí zde známí šéfkuchaři Radek Šubrt, Marek Svoboda, Lukáš Uher, Jan Heřmánek a další. Hostem bude i charismatický šéfkuchař z pořadu Když vaří TÁTA, Martin Polačko.
Moderátory po celé tři dny budou Petr Zajíček a Zdeněk Lukesle.
Krásný doprovod při vaření, ale i hudební vystoupení bude mít herečka a zpěvačka Daniela Šinkorová.
Uskuteční se i show vaření se Zvěřinou, těšit se můžete na Petra Zvěřinu z Václaváku, který přijede s projektem Ulice děten on Tour a uvaří pro návštěvníky svoji specialitu. Dále je připraven bohatý doprovodný program se soutěžemi o zajímavé a hodnotné ceny a mnoho zábavy nejen pro dospělé, ale i pro děti v podobě Dětského ráje plného skákacích hradů, malování na obličej, dočasného tetování a mnoho dalšího.
Oficiální zahájení festivalu proběhne v pátek 17. 10. od 13.00 v hale H. Přitomni budou starosta města Litoměřice Mgr. Chlupáč Ladislav, místostarosta Litoměřic Mgr. Krejza Karel, předseda severočeské sekce AKC ČR Lukáš Uher, členka Rady Ústeckého kraje Sachetová Jitka, obchodní manažerka AKC ČR Vondráková Martina.
Brány festivalu se otevřou:
pátek 10 - 17 hod
sobota 10 - 17 hod
neděle 10 - 16 hod
Jednodenní vstupné činní 100 Kč na osobu. ZDARMA: děti do 120 cm a držitelé ZTP/P. Vstup se psi povolen.
Festivalovým platidlem zůstává tzv. LIŤÁK, jehož hodnota činí 25 Kč. Toto platidlo bude jediná měna, za kterou si návštěvníci festivalu mohou zakoupit degustační menu, nápoje a ostatní laskominy či účast na kuchařských show.
V rámci druhého ročníku přibude nejedna skvělá novinka, a tou jsou gastronomické soutěže. Všechny soutěže budou ohodnoceny hodnotnými cenami:
1/ Nejlepší restaurace – to bude hodnotit Tajný host (pod záštitou AKC ČR – mají vlastní hodnotící kritéria a v pátek a sobotu navštíví tajně festival)
2/ Hvězdný vystavovatel – odborná porota složená z 3 členů, která podle hodnotících kritérií po celé 3 dny navštíví všechny vystavovatele a následně z toho vznikne ten NEJ.
Nebude chybět ani prezentace regionální potraviny Ústeckého kraje a regionálních farmářských pěstitelů.
Festival dává šanci mladým kuchařům a cukrářům, kteří se budou prezentovat se svou školou nejen jako vystavovatelé, ale také dostanou prostor na podium, kdy návštěvníci budou vše ochutnávat. Vždyť právě mladí kuchaři, kuchařky, cukráři, cukrářky jsou tím pravým kam investovat čas a peníze.
Gastro Food Fest podporujeme a spolupracujeme s Člověkem v tísni na projektu NAMA – rukodělné výrobky chráněné dílny z Namibie s příběhem. Produkty budou moci návštěvníci vyhrát v soutěžích, které budou probíhat na dvou podiích, ale také podpořit dobrou věc a zakoupit si je ve stánku.
Díky prokázání kvality, získal festival i odborné záštity - Asociace kuchařů a cukrářů ČR, Barmanská asociace ČR, Okresní agrární komora, Hejtmana Ústeckého kraje, Města Litoměřice.
Co je možné očekávat od 2. ročníku?
Pro letošní ročník bude 60 vystavovatelů (vč. partnerů) z toho 20 restaurací, ostatní - vinaři, pivovary, prodejci kávy, čaje, nealko nápojů, likérků, cukrátek a farmáři.
Festivalové restaurace roku 2014:
RESTAURACE NA ŠTĚPÁNĚ, MĚLNÍK
Raclette MARCELA JANDUS, ŠVÝCARSKO
RESTAURACE KRISTIN HRÁDEK
BIDVEST
RESTAURACE STEAK GRILL
RD CATERING
LAHŮDKY DORANT
REPLAY´S RESTAURANTS
VĚTRUŠE HOTEL & RESTAURANT
RESTAURACE RADNIČNÍ SKLÍPEK LITOMĚŘICE
SŠ PEDAGOGICKÁ, HOTELNICTVÍ A SLUŽEB LITOMĚŘICE
STŘEDNÍ ŠKOLA POHODA
RESTAURACE KOCANDA ÚSTÍ NAD LABEM
OBČERSTVENÍ JAROSLAV DOLEŽÁLEK
HYPERMARKET GLOBUS
DIANA FISH

Více informací naleznete na www.gastrofoodfest.cz

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít