Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Sobota 20. 7.

Polojasno
29°C /14°C
Neděle 21. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Nejvzdělanější žáci v Česku změřili své síly, vyhráli gymnazisté z Frýdku-Místku
Více než 800 žáků se 15. června setkalo v Praze, aby porovnali své znalosti na závěrečném kole jubilejního 20. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Finalisté během pondělního dopoledne zodpověděli dohromady celkem 28 tisíc testových otázek. Nejlépe si vedli žáci z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek, kteří pro svou školu získali putovní pohár. Soutěže Eurorebus, jejímž generálním partnerem je Nadace Depositum Bonum, se letos zúčastnilo 35 tisíc soutěžících ze dvou tisícovek škol.

„Přál bych si, aby vám vydržela chuť poznávat svět kolem nás, protože na vás jednou bude tato země stát. Jestli má smysl do něčeho investovat, je to bezpochyby vzdělávání. Proto Česká spořitelna vložila do Nadace Depositum Bonum nevyzvednuté vklady z promlčených anonymních vkladních knížek a určila si jako cíl zvýšit kvalitu vzdělávání v Česku,“ řekl soutěžícím Václav Kubata, ředitel Nadace Depositum Bonum.

Eurorebus je největší vědomostní soutěží v Česku. Žáci v ní mohou vyhrát například poznávací zájezd po Evropě nebo vzdělávací pomůcky. Za 20 let existence jí prošly stovky tisíc dětí z více než dvou tisíc škol. Od roku 2014 je generálním partnerem soutěže Nadace Depositum Bonum, která záštitu nad soutěží převzala od České spořitelny. „Je neskutečné, kolik let již Eurorebus funguje a kolik dětí o něj má každý rok zájem. Vážíme si učitelů, kteří svým žákům věnují tolik času a po celý rok je soutěží provází,“ uvedl Ondřej Andrys z České školní inspekce, která Eurorebus podporuje.

Posláním Nadace je zvýšit kvalitu výuky přírodovědných a technických předmětů na základních a středních školách. V rámci projektu Elixír do škol založila Nadace Depositum Bonum pro učitele fyziky 21 center, ve kterých si pedagogové vyměňují nejlepší nápady do výuky. Nadace také podporuje rozvoj Hejného metody výuky matematiky, která nabízí unikátní způsob, jak děti přirozeně učit matematiku pomocí schémat a prostředí, které znají ze života.

Dnes je Pátek 19.07.2019
Dnes má svátek: Čeněk
Zítra má svátek: Ilja
východ slunce 04:19
západ slunce 19:59
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít