Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
26°C /15°C
Sobota 20. 7.

Polojasno
28°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Německá občanská iniciativa „Fórum Společně proti meziskladu a za zodpovědnou energetickou politiku“ žádá zrušení povolení k provozování meziskladu radioaktivního odpadu v Grundremmingenu.
Podle listů Kurier a Der Standard považuje britská vláda žalobu Rakouska a Lucemburska proti rozhodnutí Evropské komise o subvenci na výstavbu jaderné elektrárny Hinkley Point C za bezpředmětnou a popírá i tvrzení, že by její provoz mohl v budoucnu zatížit daňové poplatníky.

Hornorakouský zemský rada Rudi Anschober řekl, že v březnu by měl odstartovat nový akční program proti miliardovým subvencím na rozvoj jaderných elektráren. Ve spojení s rakouskou žalobou v něm vidí šanci na odklon Evropské unie od výroby energie z jádra, píší Oberösterreichische Nachrichten.

Jak informuje deník Süddeutsche Zeitung, německá občanská iniciativa „Fórum Společně proti meziskladu a za zodpovědnou energetickou politiku“ žádá zrušení povolení k provozování meziskladu radioaktivního odpadu v Grundremmingenu, který podle ní není bezpečný. Nyní se v něm nachází 42 kontejnerů Castor, celkem jich může sklad pojmout 192.

Do konce roku by měl německý Spolkový ústavní soud rozhodnout o oprávněnosti žaloby o náhradu škody za zastavení výroby energie z jádra v době atomového moratoria, kterou podaly firmy RWE, E.ON a Vattenfall, uvádějí Handelsblatt a Wirtschaftswoche. Spekulace o miliardovém odškodném příznivě ovlivnily cenu akcií RWE.

Vlády Horního a Dolního Bavorska schválily výstavbu elektrického vedení vysokého napětí mezi kombinovanou plynovou elektrárnou v Haimingemu a Simbachem. Elektřina z Haimingemu by měla zajistit stabilitu dodávek po ukončení výroby energie z jádra, uvádí list Passauer Neue Presse.


Monitoring německého a rakouského tisku ze dne 29. ledna 2015
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer
Neue Presse (PNP), Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit, Die Welt a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard
Klíčová slova: CEZ, Temelin, Dukovany, Atomkraft, Atomenergie, Kernkraft, Kernenergie, radioaktive Abfälle, Radionuklidherstellung

Dnes je Čtvrtek 18.07.2019
Dnes má svátek: Drahomíra
Zítra má svátek: Čeněk
východ slunce 04:18
západ slunce 20:00
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít