Nastavit jako domovskou stránku Přidat do oblíbených
  Počasívíce >>
Čtvrtek 18. 7.

Dešťové přeháňky
25°C /14°C
Pátek 19. 7.

Dešťové přeháňky
27°C /15°C
  Nejčtenější články


  Spolupracujeme

Podpořte nás a přidejte si odkaz na Vaše stránky.

>> vybrat zdrojový kód odkazu

  Kontakt
E-mail: info(at)ctusi.info
 


Německé energetické koncerny E.On, RWE a EnBW požadují, aby spolková vláda hradila náklady spojené s likvidací jaderných elektráren.
Německé energetické koncerny E.On, RWE a EnBW požadují podle informací deníku Spiegel, aby spolková vláda hradila náklady spojené s likvidací jaderných elektráren, píší Spiegel, Die Zeit, PNP, Handelsblatt, Wiwo, FAZ a Süddeutsche Zeitung. Spolková ministryně životního prostředí Barbara Hendricks (SPD) tvrdí, že jsou náklady spojené s jadernou energetikou čistě odpovědností energetických koncernů a žádost jasně odmítá. Provozovatelé do fondů na likvidaci jaderných elektráren doposud našetřili 35 miliard eur. Na kolik se však vyšplhá skutečná cena za likvidaci, je zatím nejisté. Süddeutsche Zeitung se hned pod titulkem „Energetické koncerny plánují Bad Bank pro jaderné elektrárny“ rozepisuje o tom, že se energetičtí giganti snaží finanční odpovědnost spojenou s uzavíráním jaderným elektráren převést na stát a požadují zřízení veřejné nadace, tedy tzv. Bad Bank (z anglického bad debt bank, česky banka pro špatné závazky).

Der Standard informuje o události na francouzské jaderné elektrárně Cattenom, při které došlo k ozáření zaměstnanců. Společnost EDF v pátek oznámila, že deset zaměstnanců bylo vystaveno při pracích na odstaveném bloku lehkému ozáření, nebezpečí újmy na zdraví ale nehrozilo.

Monitoring německého a rakouského tisku dne 12. května 2014
Sledovaná média:
Německo: Frankfurter Allgemeine Zeitung, Süddeutsche Zeitung, Handelsblatt, Passauer Neue Presse (PNP). Wirtschaftswoche (Wiwo), Die Zeit a deník a týdeník Spiegel.
Rakousko: Salzburger Nachrichten, Oberösterreichische Nachrichten (OÖN), Kurier, Der Standard.
Klíčová slova: ČEZ, Temelín, Dukovany, jaderná energetika.

Dnes je Středa 17.07.2019
Dnes má svátek: Martina
Zítra má svátek: Drahomíra
východ slunce 04:17
západ slunce 20:01
  Aktuální kurzy měnvíce >>
  Naposledy okomentované články
  Facebook
Aktivních RSS kanálů: 280 (c)2009 CTUSI.INFO info@ctusi.info powered by TECTONIC web engine (Profi-weby.cz)

Vypněte prosím AdBlock alespoň při prohlížení webu CTUSI.INFO

Bez příjmů z reklam to neutáhneme.
Děkujeme! Zavřít